Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Znamy laureatów konkursu „Za co kocham Mławę”


Miejski Dom Kultury w Mławie ogłosił wyniki konkursu konkursu literackiego „Za co kocham Mławę”.  W zbiorowej publikacji ukaże się sześć opowiadań.


Historie przedstawione przez autorów prac pokazują nie tylko nasze miasto, ale są zapisem wspomnień samych twórców – przypominają o historii tego miejsca, niekoniecznie zapisanej w publikacjach naukowych, czy turystycznych przewodnikach. Jest to oryginalne świadectwo zmian, jakie zaszły w Mławie przez dziesiątki lat i zapis osobistych doświadczeń, pokazanych w ciekawy sposób przy zachowaniu wszystkich wyznaczników gatunku.

Jury po przeczytaniu prac postanowiło wyróżnić następujące osoby:

Elżbietę Brzezińską za tekst pt. „Koleżeński weekend za Mławą”

Bonifacego Żywieckiego za tekst pt. „Moja Mława”

Cezarego Salę za tekst „Mława – przygoda życia”

Kaję Jabłońską za tekst pt. „Dziękuję Ci Mławo”

Annę Piliszewską za tekst pt. „Sunia”

Halinę Magdalenę Żywiecką za tekst pt. „Za co kocham Mławę”

Jury i organizatorzy dziękują wszystkim uczestnikom za nadesłane opowiadania, i kierują słowo podziękowania również do rodziców, wychowawców i nauczycieli, którzy zachęcili uczniów do udziału w konkursie. Szczególne gratulacje kierujemy do wyróżnionych autorów, których teksty ukażą się w zbiorowym wydaniu. Książkowe wydanie Państwa tekstów ukaże się nie później niż 14 lutego 2018 r.

Źródło: MDK Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
lovestory
lovestory
3 lata temu

Ja też kocham Mławę, pewne rzeczy w Mławie są niezmienne, jak np. te foteliki w kinie z pierwszych rzędów na które haftowała młodzież z I LO podczas niezapomnianego seansu ogniem i mieczem, zaraz zaraz kiedy to bylo?

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x