Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo
meblolux

Znamy laureatów konkursu „Za co kocham Mławę”


Miejski Dom Kultury w Mławie ogłosił wyniki konkursu konkursu literackiego „Za co kocham Mławę”.  W zbiorowej publikacji ukaże się sześć opowiadań.

Historie przedstawione przez autorów prac pokazują nie tylko nasze miasto, ale są zapisem wspomnień samych twórców – przypominają o historii tego miejsca, niekoniecznie zapisanej w publikacjach naukowych, czy turystycznych przewodnikach. Jest to oryginalne świadectwo zmian, jakie zaszły w Mławie przez dziesiątki lat i zapis osobistych doświadczeń, pokazanych w ciekawy sposób przy zachowaniu wszystkich wyznaczników gatunku.

Jury po przeczytaniu prac postanowiło wyróżnić następujące osoby:

Elżbietę Brzezińską za tekst pt. „Koleżeński weekend za Mławą”

Bonifacego Żywieckiego za tekst pt. „Moja Mława”

Cezarego Salę za tekst „Mława – przygoda życia”

Kaję Jabłońską za tekst pt. „Dziękuję Ci Mławo”

Annę Piliszewską za tekst pt. „Sunia”

Halinę Magdalenę Żywiecką za tekst pt. „Za co kocham Mławę”

Jury i organizatorzy dziękują wszystkim uczestnikom za nadesłane opowiadania, i kierują słowo podziękowania również do rodziców, wychowawców i nauczycieli, którzy zachęcili uczniów do udziału w konkursie. Szczególne gratulacje kierujemy do wyróżnionych autorów, których teksty ukażą się w zbiorowym wydaniu. Książkowe wydanie Państwa tekstów ukaże się nie później niż 14 lutego 2018 r.

Źródło: MDK Mława

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

1 Komentarz w artykule "Znamy laureatów konkursu „Za co kocham Mławę”"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
lovestory
Gość

Ja też kocham Mławę, pewne rzeczy w Mławie są niezmienne, jak np. te foteliki w kinie z pierwszych rzędów na które haftowała młodzież z I LO podczas niezapomnianego seansu ogniem i mieczem, zaraz zaraz kiedy to bylo?

wpDiscuz