Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Jacek Szlachta radny powiatowy podziękowanie wybory samorządowe 2018
Logo
meblolux
Szpulka Mława tkaniny pasmanteria dodatki krawieckie nowo otwarty sklep

Znamy laureatów konkursu „Za co kocham Mławę”


Miejski Dom Kultury w Mławie ogłosił wyniki konkursu konkursu literackiego „Za co kocham Mławę”.  W zbiorowej publikacji ukaże się sześć opowiadań.

Słoneczne ogrody Mława

Historie przedstawione przez autorów prac pokazują nie tylko nasze miasto, ale są zapisem wspomnień samych twórców – przypominają o historii tego miejsca, niekoniecznie zapisanej w publikacjach naukowych, czy turystycznych przewodnikach. Jest to oryginalne świadectwo zmian, jakie zaszły w Mławie przez dziesiątki lat i zapis osobistych doświadczeń, pokazanych w ciekawy sposób przy zachowaniu wszystkich wyznaczników gatunku.

Jury po przeczytaniu prac postanowiło wyróżnić następujące osoby:

Elżbietę Brzezińską za tekst pt. „Koleżeński weekend za Mławą”

Bonifacego Żywieckiego za tekst pt. „Moja Mława”

Cezarego Salę za tekst „Mława – przygoda życia”

Kaję Jabłońską za tekst pt. „Dziękuję Ci Mławo”

Annę Piliszewską za tekst pt. „Sunia”

Halinę Magdalenę Żywiecką za tekst pt. „Za co kocham Mławę”

Jury i organizatorzy dziękują wszystkim uczestnikom za nadesłane opowiadania, i kierują słowo podziękowania również do rodziców, wychowawców i nauczycieli, którzy zachęcili uczniów do udziału w konkursie. Szczególne gratulacje kierujemy do wyróżnionych autorów, których teksty ukażą się w zbiorowym wydaniu. Książkowe wydanie Państwa tekstów ukaże się nie później niż 14 lutego 2018 r.

Źródło: MDK Mława

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

1
KOMENTARZE

1500
lovestory

Ja też kocham Mławę, pewne rzeczy w Mławie są niezmienne, jak np. te foteliki w kinie z pierwszych rzędów na które haftowała młodzież z I LO podczas niezapomnianego seansu ogniem i mieczem, zaraz zaraz kiedy to bylo?