Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

Szreńsk. Nie pal, lub rzuć palenie


KSP Mława nabór

16 listopada przypadał Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu. Ponad 30 lat temu w Kalifornii zachęcano palaczy do odstawienia papierosów na jeden dzień. Stąd zrodził się pomysł na obchody, które przypadają co roku w trzeci czwartek listopada.

Także w Zespole Placówek Oświatowych w Szreńsku w tym dniu odbyło się uroczyste spotkanie poświęcone akcji antynikotynowej. Obchody Światowego Dnia Rzucania Palenia Tytoniu poprzedzone były pogadankami na lekcjach wychowawczych, zajęciach z wychowania do życia w rodzinie – zajęciami edukacyjnymi (prezentacje, pogadanki, projekcja filmów). W ramach tej akcji uczniowie klas IV – VII szkoły podstawowej i gimnazjum wzięli udział w konkursie antynikotynowym. Konkurs składał się z dwóch kategorii:

– kategoria muzyczna – prezentacja piosenki o treści antynikotynowej

– kategoria plastyczna – praca plastyczna dowolną techniką na temat „Jak papierosy wpływają na zdrowie”

Za najlepsze wykonanie piosenki i  pracy plastycznej uczniowie otrzymali dyplomy. Ponadto wykonano gazetkę o treści antynikotynowej na korytarzu gimnazjalnym i zrealizowano na godzinach wychowawczych i wychowania do życia w rodzinie tematy o treści profilaktycznej.

Źródło i fot. ZPO w Szreńsku

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz