Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Szreńsk. Nie pal, lub rzuć palenie


ZS nr 1 kursy Mława
Reklama


16 listopada przypadał Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu. Ponad 30 lat temu w Kalifornii zachęcano palaczy do odstawienia papierosów na jeden dzień. Stąd zrodził się pomysł na obchody, które przypadają co roku w trzeci czwartek listopada.

Także w Zespole Placówek Oświatowych w Szreńsku w tym dniu odbyło się uroczyste spotkanie poświęcone akcji antynikotynowej. Obchody Światowego Dnia Rzucania Palenia Tytoniu poprzedzone były pogadankami na lekcjach wychowawczych, zajęciach z wychowania do życia w rodzinie – zajęciami edukacyjnymi (prezentacje, pogadanki, projekcja filmów). W ramach tej akcji uczniowie klas IV – VII szkoły podstawowej i gimnazjum wzięli udział w konkursie antynikotynowym. Konkurs składał się z dwóch kategorii:

– kategoria muzyczna – prezentacja piosenki o treści antynikotynowej

– kategoria plastyczna – praca plastyczna dowolną techniką na temat „Jak papierosy wpływają na zdrowie”

Za najlepsze wykonanie piosenki i  pracy plastycznej uczniowie otrzymali dyplomy. Ponadto wykonano gazetkę o treści antynikotynowej na korytarzu gimnazjalnym i zrealizowano na godzinach wychowawczych i wychowania do życia w rodzinie tematy o treści profilaktycznej.

Źródło i fot. ZPO w Szreńsku

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x