Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Marcin Burchacki kandydat na burmistrza Mława 2018 samorządowcy Mława powiat mławski
Logo
Czarnecka Bielska
Szpulka Mława tkaniny pasmanteria dodatki krawieckie nowo otwarty sklep

Szreńsk. Nie pal, lub rzuć palenie


Marek Kiełbiński kandydatna burmistrza Mławy PiS

16 listopada przypadał Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu. Ponad 30 lat temu w Kalifornii zachęcano palaczy do odstawienia papierosów na jeden dzień. Stąd zrodził się pomysł na obchody, które przypadają co roku w trzeci czwartek listopada.

Także w Zespole Placówek Oświatowych w Szreńsku w tym dniu odbyło się uroczyste spotkanie poświęcone akcji antynikotynowej. Obchody Światowego Dnia Rzucania Palenia Tytoniu poprzedzone były pogadankami na lekcjach wychowawczych, zajęciach z wychowania do życia w rodzinie – zajęciami edukacyjnymi (prezentacje, pogadanki, projekcja filmów). W ramach tej akcji uczniowie klas IV – VII szkoły podstawowej i gimnazjum wzięli udział w konkursie antynikotynowym. Konkurs składał się z dwóch kategorii:

– kategoria muzyczna – prezentacja piosenki o treści antynikotynowej

– kategoria plastyczna – praca plastyczna dowolną techniką na temat „Jak papierosy wpływają na zdrowie”

Za najlepsze wykonanie piosenki i  pracy plastycznej uczniowie otrzymali dyplomy. Ponadto wykonano gazetkę o treści antynikotynowej na korytarzu gimnazjalnym i zrealizowano na godzinach wychowawczych i wychowania do życia w rodzinie tematy o treści profilaktycznej.

Źródło i fot. ZPO w Szreńsku

Udostępnij:
Henryk Antczak
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

1500