Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Kleksomania w SP nr 2


W ubiegłym tygodniu w Szkole Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Mławie zapanowała prawdziwa Kleksomania. Wszystko za sprawą omawianej właśnie na lekcjach języka polskiego lektury w klasach IV pt.: Akademia Pana Kleksa.


Zarówno klasa IV a jak IV b ochoczo przystąpiły do nietypowego opracowania powieści Jana Brzechwy.

Oryginalność i pomysłowość tego cyklu lekcji wiąże się bezpośrednio z realizowaną przez p. Nataszę Dmuchowską innowacją pedagogiczną : Czytam i się tego nie wstydzę – sposób na trudne lektury.

Uczniowie poza zwykłym i znanym wszystkim rytmem lekcji, mieli wyznaczone dodatkowe zadania do realizacji, i mimo iż wszelkie pomysły  skierowane   były do uczniów chętnych , w niemal każdą inicjatywę angażowały się całe klasy.

Pod szyldem „Walka o piegi” uczniowie przygotowali przepiękne ilustracje do całej powieści lub jej fragmentów, plakaty dotyczące twórczości Jana Brzechwy i najważniejszych informacji dotyczących bezpośrednio omawianej lektury, powstały również opowiadania i kilka utworów poetyckich.

Ci , którzy chcieli uzyskać jak największą liczbę piegów, mieli  wiele możliwości, by swój cel zrealizować.

Nauczyciel zaproponował : Projekt na guzik do czapki Mateusza;  Scenariusz lekcji pt.: Kleksografia dla uczniów niewidzących, niesłyszących lub dla tych, którzy stracili węch; Quiz wiedzy na temat znajomości lektury .

W ramach podsumowania cyklu lekcji poświęconych lekturze, uczniowie mieli przygotować również ciekawy strój dowolnej postaci z Akademii.

Efekty „rywalizacji” mile zaskoczyły wszystkich uczniów, nauczycieli oraz rodziców.

W związku z faktem, iż stroje były rewelacyjne i uczniowie podeszli do pomysłów z energią , radością i ogromem ciekawych rozwiązań, postanowiliśmy odwiedzić najmłodszych uczniów naszej szkoły tzn. oddziały zerówek i klasę pierwszą. Dopiero tam można było dostrzec pełen profesjonalizm, a końcowy efekt wypadł znakomicie i radośnie.

źródło i fot. SP nr 2

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x