Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

Zasłużone postacie ziemi zawkrzeńskiej z XIX – XX wieku w tegorocznej Alei Niepodległości


Po raz piąty w I LO uczczono Narodowe Święto Niepodległości w formie klasowych prezentacji jako tzw Aleja Niepodległości. W tym roku temat Alei miał charakter lokalny ”Zasłużone postacie ziemi zawkrzeńskiej z XIX – XX w.” Poszczególne klasy w krótkich inscenizacjach  zaprezentowały dokonania: Tekli Bądarzewskiej, ks.Ignacego Krajewskiego, Wacława Drojanowskiego, Haliny Rudzkiej-Cybisowej, ks.Stanisława Ordona, Zuzanny Morawskiej, Sary Lipskiej, Tadeusza Kuligowskiego, dr Anny Dobrskiej, Czesława Arabuckiego, Michaliny Czechowskiej, Tadeusz Korzybskiego, Henryka Sokalskiego i Stanisława Anyszko.

KSP Mława nabór

Pierwsze miejsce i główną nagrodę Alei Niepodległości, dofinansowanie szkolnej wycieczki przez Radę Rodziców, zdobyła klasa II A, za zaprezentowanie Sary Lipskiej, malarki, rzeźbiarki, projektantki strojów i wnętrz, a której Rok obchodzimy w Mławie. Przyznano ex quo dwa drugie miejsca, dzień bez pytania dla klasy. Klasa I C zaprezentowała Wacława Drojanowskiego, przedwojennego prezydenta Lwowa dyrektora departamentu  Ministerstwa Skarbu, ukrywającego jego zasoby podczas okupacji niemieckiej. Natomiast klasa II B przedstawiła Tadeusza Kuligowskiego, nauczyciela,  organizatora tajnego nauczania,  działacza Batalionów Chłopskich i Tajnej Organizacji Nauczycielskiej pod okupacją niemiecką.

red.

« 1 z 4 »
Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz