Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

Rozstrzygnięcie konkursu „Święci jak z bajki” i apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości


KSP Mława nabór

W Szkole Podstawowej nr 3 im. dra Józefa Ostaszewskiego, odbył się uroczysty apel, przypominający 99 rocznicę odzyskanie przez Polskę niepodległości.  Przed rozpoczęciem akademii nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu „Święci jak z bajki” – zorganizowanego przez Samorząd Uczniowski.

Osoby nagrodzone otrzymały z rąk pani dyrektor Agnieszki Kowalskiej pamiątkowe dyplomy ,zaś od samorządu nagrody rzeczowe oraz słodycze. Scenariusz montażu słowno – muzycznego obejmował treści historyczne, pieśni oraz  wiersze. W bardzo ciekawy i obrazowy sposób uczniowie przedstawili  losy naszej Ojczyzny, począwszy od zaborów, a skończywszy na roku 1918. Uwagę przyciągała piękna dekoracja, a także muzyczny występ  uczniów klasy siódmej, czwartej oraz gimnazjalistów. Młodzież szkolna z zainteresowaniem  obejrzała i wysłuchała tej szczególnej lekcji historii. Również najmłodsi uczniowie naszej szkoły(klasy 0 ) świętowali ten wyjątkowy dzień. Poznali dzieje naszego kraju, hymn państwowy, a także  samodzielnie wykonali flagę jako symbol narodowy.

Źródło i fot. SP nr 3

« 1 z 2 »

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz