Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Rozstrzygnięcie konkursu „Święci jak z bajki” i apel z okazji Narodowego Święta NiepodległościW Szkole Podstawowej nr 3 im. dra Józefa Ostaszewskiego, odbył się uroczysty apel, przypominający 99 rocznicę odzyskanie przez Polskę niepodległości.  Przed rozpoczęciem akademii nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu „Święci jak z bajki” – zorganizowanego przez Samorząd Uczniowski.

Osoby nagrodzone otrzymały z rąk pani dyrektor Agnieszki Kowalskiej pamiątkowe dyplomy ,zaś od samorządu nagrody rzeczowe oraz słodycze. Scenariusz montażu słowno – muzycznego obejmował treści historyczne, pieśni oraz  wiersze. W bardzo ciekawy i obrazowy sposób uczniowie przedstawili  losy naszej Ojczyzny, począwszy od zaborów, a skończywszy na roku 1918. Uwagę przyciągała piękna dekoracja, a także muzyczny występ  uczniów klasy siódmej, czwartej oraz gimnazjalistów. Młodzież szkolna z zainteresowaniem  obejrzała i wysłuchała tej szczególnej lekcji historii. Również najmłodsi uczniowie naszej szkoły(klasy 0 ) świętowali ten wyjątkowy dzień. Poznali dzieje naszego kraju, hymn państwowy, a także  samodzielnie wykonali flagę jako symbol narodowy.

Źródło i fot. SP nr 3

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x