Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

„Dobrze się widzi tylko sercem”. W Stupsku zbierali na pomoc dla Mai


Dobrze widzi  się tylko sercem… Pod takim hasłem odbył się 12 listopada 2017 roku w Szkole Podstawowej w Stupsku koncert charytatywny dla  wyjątkowego małego serduszka – serduszka Mai.

Maja Słowikowska to 5 – letnia mieszkanka Zdroi. Dziewczynka potrzebuje operacji ratującej jej życie, bo to serduszko, które ma, nie wystarczy już jej na długo. Maja ma poważną i złożoną wadę serca pod postacią atrezji zastawki tętnicy płucnej z ubytkiem przegrody międzykomorowej i międzyprzedsionkowej, ze skorygowanym przełożeniem wielkich pni tętniczych.  Czeka na operację swojego serduszka w Niemczech, potrzebuje na ten cel jeszcze 120 tysięcy złotych.

Cały koncert został przygotowany przez uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum ze Stupska. Bohaterka tej uroczystości – mała Maja przyjechała na koncert wraz ze swoimi rodzicami, by podziwiać swoich rówieśników, którzy z ogromnym zaangażowaniem i sercem starali się zdobyć uznanie publiczności.

Ta przepiękna inicjatywa spotkała się z ogromnym zainteresowaniem mieszkańców Stupska i okolic, przedstawicieli władz samorządowych, przedsiębiorców, którzy licznie przybyli, by wspomóc Maję.

Na scenie można było podziwiać uczniów SP w Stupsku prezentujących swoje zdolności wokalne i taneczne, ale także pokaz akrobatyczny w wykonaniu uczennic ze szkoły tańca z Płońska,  pokaz Zumby Kids oraz  taekwondo. Następnie zaprezentował się  zespół Żuraffie – 5 młodych gimnazjalistów z Ciechanowa, którzy ostrym, rockowym brzmieniem poruszyli zgromadzonych. Gwiazdą wieczoru  była Alicja Szemplińska, laureatka  wielu konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych, znana doskonale ze szklanego ekranu, która już od pierwszego występu zachwyciła  publiczność i jurorów telewizyjnego show Hit hit hurra. Ta niezwykle skromna i utalentowana młoda dziewczyna życząc Mai zdrowia, zaprezentowała swoje umiejętności wokalne wykonując znane światowe hity.

W czasie koncertu odbyła się licytacja voucherów m.in. do kina, do teatru, do salonu kosmetycznego, której efekty  przerosły oczekiwania organizatorów. Licytujący okazali się ludźmi hojnymi i bardzo wrażliwymi. W czasie trwania koncertu można było skorzystać  z oferty szkolnej kawiarenki, gdzie przy świecach w miłej atmosferze można było delektować się bogatą ofertą wyrobów domowych ciast przy filiżance kawy czy herbaty. Dużą popularnością wśród przybyłych gości cieszyły się ozdoby wykonane przez uczniów.

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Stupsku – Piotr Paturalski, dziękując wszystkim, rozpoczął od słów Anthonego Peake’a, że  Prawdziwą miarą człowieczeństwa nie jest ani inteligencja, ani to, jak wysoką pozycję potrafi człowiek osiągnąć na tym szalonym świecie. Prawdziwą miarą człowieczeństwa jest to, jak szybko potrafi on reagować na potrzeby innych i jak wiele daje z siebie. Wyraził nadzieję, że zebrane  pieniądze pozwolą na jak najszybszą i pomyślną operację. Następnie podziękował  wszystkim  ludziom dobrej woli i wielkiego serca, że  tak spontanicznie i licznie zareagowali na potrzebę młodego człowieka. Słowa wdzięczności skierował też  do  ofiarodawców, którzy uczestniczyli w koncercie, przekazali darowiznę na konto, sponsorom za ofiarowanie bonów  i voucherów. Na zakończenie wyraził swoją radość i satysfakcję z faktu, że   społeczność uczniowska ze Stupska potrafiła okazać tyle serca Mai. Ten koncert w wykonaniu uczniów to była piękna  lekcja wychowawcza, lekcja o wartościach, o których nigdy nie powinno się zapominać.

Cały dochód z koncertu został przekazany na konto fundacji siepomaga w celu sfinansowania operacji serduszka Mai Słowikowskiej.

 źródło i fot. Samorząd Uczniowski SP w Stupsku


Zobacz także…

To już dziś: Pomagamy uratować serce Majeczki. Charytatywny Maraton Zumby!

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Article Rating
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments