Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Połączenie historii z rekreacją. V Marsz Obrońcom Mławy


Już od kilku lat Grupa Nieformalna Mława Miasto Zabytkowe organizuje marsze szlakiem mławskiej linii obronnej z 1939 roku. To połączenie historii z rekreacją sprawia, że od samego początku tej inicjatywy, niezmiennie cieszy się dużą popularnością i zawsze znajduje pasjonatów, aby w nim uczestniczyć.


Oczywiście wojna obronna z 1939 roku nie wiąże się bezpośrednio z wydarzeniami historycznymi, które doprowadziły do odzyskania niepodległości przez Polskę, ale doskonale wpisuje się w nurt walk o utrzymanie i obronę tej niepodległości.

Tegoroczny marsz rozpoczął się nad zalewem Ruda od oddania hołdu walczącym pod Mławą obrońcom Polski. Potem Robert Zaborowski poprowadził uczestników – wśród których było sporo młodzieży – fragmentem umocnień linii obronnej, przy tej okazji jak zawsze opowiadając różne ciekawostki związane z historią walk pod Mławą. Atrakcyjność marszu jak co roku podnosiły różne gry terenowe. Marsz zakończył się wspólnym ogniskiem nad zalewem.

Współorganizatorem akcji było Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznych 79. Pułku Piechoty Strzelców Słonimskich im. Hetmana Lwa Sapiechy i Wojskowa Komenda Uzupełnień Ciechanów.

JK

« 1 z 2 »

Zobacz także…

Bieg Niepodległości po raz dwudziesty siódmy

SP nr 7. Dziś Ojczyzna oczekuje od nas pamięci i miłości

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
mika
mika
4 lata temu

Super marsz! Fajnie, że można obejrzeć fotorelację 🙂

Marek
Marek
4 lata temu

Gratulacje, wspaniała inicjatywa. W Mławie brakuje „żywej nauki historii”, Grupa Nieformalna Mława Miasto Zabytkowe trzymam za Was kciuki. Mława nie jest miastem bez przeszłości.

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x