Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

Połączenie historii z rekreacją. V Marsz Obrońcom Mławy


Już od kilku lat Grupa Nieformalna Mława Miasto Zabytkowe organizuje marsze szlakiem mławskiej linii obronnej z 1939 roku. To połączenie historii z rekreacją sprawia, że od samego początku tej inicjatywy, niezmiennie cieszy się dużą popularnością i zawsze znajduje pasjonatów, aby w nim uczestniczyć.

KSP Mława nabór

Oczywiście wojna obronna z 1939 roku nie wiąże się bezpośrednio z wydarzeniami historycznymi, które doprowadziły do odzyskania niepodległości przez Polskę, ale doskonale wpisuje się w nurt walk o utrzymanie i obronę tej niepodległości.

Tegoroczny marsz rozpoczął się nad zalewem Ruda od oddania hołdu walczącym pod Mławą obrońcom Polski. Potem Robert Zaborowski poprowadził uczestników – wśród których było sporo młodzieży – fragmentem umocnień linii obronnej, przy tej okazji jak zawsze opowiadając różne ciekawostki związane z historią walk pod Mławą. Atrakcyjność marszu jak co roku podnosiły różne gry terenowe. Marsz zakończył się wspólnym ogniskiem nad zalewem.

Współorganizatorem akcji było Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznych 79. Pułku Piechoty Strzelców Słonimskich im. Hetmana Lwa Sapiechy i Wojskowa Komenda Uzupełnień Ciechanów.

JK

« 1 z 2 »

Zobacz także…

Bieg Niepodległości po raz dwudziesty siódmy

SP nr 7. Dziś Ojczyzna oczekuje od nas pamięci i miłości

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

2 - liczba komentarzy w artykule "Połączenie historii z rekreacją. V Marsz Obrońcom Mławy"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
mika
Gość

Super marsz! Fajnie, że można obejrzeć fotorelację 🙂

Marek
Gość

Gratulacje, wspaniała inicjatywa. W Mławie brakuje „żywej nauki historii”, Grupa Nieformalna Mława Miasto Zabytkowe trzymam za Was kciuki. Mława nie jest miastem bez przeszłości.

wpDiscuz