Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

Niech żyje Polska! Mława świętowała 99 rocznicę Odzyskania Niepodległości


Msza św. w intencji ojczyzny, okolicznościowe przemówienie i złożenie kwiatów, a także złożenie ślubowania przez uczniów I klas mundurowych oraz wręczenie mianowań i podziękowań przez Wojskową Komendę Uzupełnień – to program tegorocznych obchodów Święta Odzyskania Niepodległości.

KSP Mława nabór

Oficjalne obchody się mszą św. w intencji Ojczyzny odprawioną w kościele pw. Świętej Trójcy. Z kościoła poczty sztandarowe i uczestniczący w uroczystościach przemaszerowali pod pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego. Tam biało-czerwona flaga powędrowała na maszt, a zebrani odśpiewali Hymn Polski. Burmistrz Sławomir Kowalewski wygłosił przemówienie okolicznościowe, przypominając mławską tradycję obchodów święta i podziękował wszystkim, którzy w nim uczestniczą. Wspomniał o tworzeniu komitetu organizacyjnego obchodów przypadającej w przyszłym roku setnej rocznicy Odzyskania Niepodległości. Swoje wystąpienie zakończył okrzykiem „niech żyje Polska”.

W dalszej części nastąpiło uroczyste złożenie ślubowania I klasy mundurowej Akademickiego Centrum Kształcenia na sztandar Miasta Mławy i sztandar Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej.

Mjr Piotr Staniszewski w imieniu komendanta Wojskowej Komisji Uzupełnień w Ciechanowie wręczył podziękowania za zasługi dla obronności, które otrzymali starosta Włodzimierz Wojnarowski, burmistrz Sławomir Kowalewski, Mariusz Szczechowicz (sekretarz miasta), Tomasz Dobrosielski (starostwo), Andrzej Fafiński (urząd miasta), Zbigniew Banasiak (UG w Wieczfni Kościelnej).

Awans na stopień starszego szeregowego otrzymali następujący żołnierze rezerwy: Magdalena Bednarz, Hubert Ciarczyński, Mariusz Matras, Leszek Zakrzewski, a starszy sierżant rezerwy Maciej Czaplicki otrzymał list gratulacyjny.

Uroczystość zakończyło złożenie biało-czerwonych wiązanek pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Tradycyjnie już podczas uroczystości poczet flagowy oraz pododdział wystawiło Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej 79 Pułku Piechoty Strzelców Słonimskich im. Hetmana Lwa Sapiehy.

JK

« 1 z 5 »

 

Zobacz także…

Bieg Niepodległości po raz dwudziesty siódmy

MPS nr 3. Dzisiaj jest wielka rocznica

Obchody Święta Odzyskania Niepodległości rozpoczęte koncertem już 10 listopada

„Rok dla Niepodległej”oraz inne wystawy można oglądać w Ekonomiku

 

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

3 - liczba komentarzy w artykule "Niech żyje Polska! Mława świętowała 99 rocznicę Odzyskania Niepodległości"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
ludek
Gość

dobra okazja żeby się pokazać…….. zaraz zaraz.. brakuje mi tu tylko kolorowego kubraka

Anonimowo
Gość

A co Ci nic nie piszecie o pobiciu w kręgielni?

z bliska
Gość

–no i nie doczekałeś się odpowiedzi—a może Pan Roniewicz poinformuje co tam się wydarzyło??

wpDiscuz