Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Niech żyje Polska! Mława świętowała 99 rocznicę Odzyskania Niepodległości


Msza św. w intencji ojczyzny, okolicznościowe przemówienie i złożenie kwiatów, a także złożenie ślubowania przez uczniów I klas mundurowych oraz wręczenie mianowań i podziękowań przez Wojskową Komendę Uzupełnień – to program tegorocznych obchodów Święta Odzyskania Niepodległości.


Oficjalne obchody się mszą św. w intencji Ojczyzny odprawioną w kościele pw. Świętej Trójcy. Z kościoła poczty sztandarowe i uczestniczący w uroczystościach przemaszerowali pod pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego. Tam biało-czerwona flaga powędrowała na maszt, a zebrani odśpiewali Hymn Polski. Burmistrz Sławomir Kowalewski wygłosił przemówienie okolicznościowe, przypominając mławską tradycję obchodów święta i podziękował wszystkim, którzy w nim uczestniczą. Wspomniał o tworzeniu komitetu organizacyjnego obchodów przypadającej w przyszłym roku setnej rocznicy Odzyskania Niepodległości. Swoje wystąpienie zakończył okrzykiem „niech żyje Polska”.

W dalszej części nastąpiło uroczyste złożenie ślubowania I klasy mundurowej Akademickiego Centrum Kształcenia na sztandar Miasta Mławy i sztandar Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej.

Mjr Piotr Staniszewski w imieniu komendanta Wojskowej Komisji Uzupełnień w Ciechanowie wręczył podziękowania za zasługi dla obronności, które otrzymali starosta Włodzimierz Wojnarowski, burmistrz Sławomir Kowalewski, Mariusz Szczechowicz (sekretarz miasta), Tomasz Dobrosielski (starostwo), Andrzej Fafiński (urząd miasta), Zbigniew Banasiak (UG w Wieczfni Kościelnej).

Awans na stopień starszego szeregowego otrzymali następujący żołnierze rezerwy: Magdalena Bednarz, Hubert Ciarczyński, Mariusz Matras, Leszek Zakrzewski, a starszy sierżant rezerwy Maciej Czaplicki otrzymał list gratulacyjny.

Uroczystość zakończyło złożenie biało-czerwonych wiązanek pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Tradycyjnie już podczas uroczystości poczet flagowy oraz pododdział wystawiło Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej 79 Pułku Piechoty Strzelców Słonimskich im. Hetmana Lwa Sapiehy.

JK

« 1 z 5 »

 

Zobacz także…

Bieg Niepodległości po raz dwudziesty siódmy

MPS nr 3. Dzisiaj jest wielka rocznica

Obchody Święta Odzyskania Niepodległości rozpoczęte koncertem już 10 listopada

„Rok dla Niepodległej”oraz inne wystawy można oglądać w Ekonomiku

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
ludek
ludek
3 lata temu

dobra okazja żeby się pokazać…….. zaraz zaraz.. brakuje mi tu tylko kolorowego kubraka

Anonimowo
Anonimowo
3 lata temu

A co Ci nic nie piszecie o pobiciu w kręgielni?

z bliska
z bliska
3 lata temu
Reply to  Anonimowo

–no i nie doczekałeś się odpowiedzi—a może Pan Roniewicz poinformuje co tam się wydarzyło??

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x