Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Ruszyły działania „Listopadowy Weekend”. Policja apeluje o ostrożność do kierowców i pieszych


Już od wczorajszego poranka mławscy policjanci rozpoczęli działania prewencyjno- kontrolne, realizowane na terenie całego Mazowsza pn. „Listopadowy Weekend”. W związku z przewidywanym nasileniem ruchu, na drogach pojawi się więcej policjantów, którzy będą czuwać nad bezpieczeństwem podróżujących. Działania potrwają do 12 listopada.


Policyjne patrole zwracają szczególną uwagę  na te wykroczenia, których popełnianie przez kierujących powoduje największe zagrożenie dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Policjanci sprawdzają prędkość, stosowanie pasów bezpieczeństwa i fotelików ochronnych przy przewozie dzieci, stan techniczny pojazdów, kontrolują trzeźwość kierujących.

Pod szczególnym, policyjnym nadzorem są także piesi. Policjanci zwracają szczególną uwagę na przestrzeganie przez pieszych przepisów ruchu drogowego, w tym używanie elementów odblaskowych. Kontrolują także zachowanie kierowców względem pieszych.

Policjanci apelują – okres jesienno-zimowy to czas kiedy uczestnicy ruchu drogowego muszą zachować szczególną ostrożność. Kierowcy powinni dostosować swój styl jazdy do warunków panujących na drogach. Piesi natomiast pamiętać, że mogą być słabo widoczni. Zanim wejdziemy na przejście warto upewnić się, czy kierowca nas widzi i ma szansę bezpiecznie wyhamować. Pamiętajmy, że wtargnięcie na jezdnię pieszego jest wykroczeniem. Potrącenie pieszego przez samochód kończy się najczęściej poważnymi obrażeniami a nawet śmiercią pieszego uczestnika ruchu drogowego – dlatego nie warto ryzykować wchodząc na jezdnię bez zastanowienia i zachowania ostrożności.

Pamiętajmy także, że każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. Niewielki odblask powoduje, że pieszy jest widoczny z odległości ok. 100 metrów –   odblask zatem  może uratować życie.

źródło: KPP Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Olka
Olka
3 lata temu

Te dwie starsze osoby na fotce codziennie rano idą ale dziwi mnie jedno, od kiedy mają kamizelki? Czyżby tylko do zrobienia tej fotki? Ale mniejsza o to, przede wszystkim to akurat na tej ulicy jest brak pobocza, nie mówiąc już o chodniku. No ale cóż to co za torami to już nie Mława, więc po co Pan Burmistrz ma dbać lepiej kupić nową bombkę a nie zrobić chodnik dla bezpieczeństwa ludzi.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x