Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

Przedszkolaki ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Mławie pamiętają o zmarłych


3  listopada br., dzieci z trzech grup przedszkolnych Szkoły Podstawowej  nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Mławie wraz z opiekunami paniami: Lidią Gromadzką, Wiolettą Machnij, Magdaleną Suską i Nataszą Dmuchowską udały się na spacer.

KSP Mława nabór

Maszerując ulicami oglądały z zewnątrz zabytkowe kamienice oraz inne budynki. Głównym celem wyjścia był pobliski cmentarz przy kościele św. Wawrzyńca, gdzie przedszkolaki w ciszy obserwowały sztukę cmentarną, zwracały uwagę na nagrobki, napisy i informacje na płytach nagrobnych, podziwiały ludzi odwiedzających miejsca spoczynku swoich najbliższych.Wspólnie z nauczycielami zapaliły także znicze na Grobie Nieznanego Żołnierza oraz pomodliły się za poległych,wspominając przy tym swoich bliskich.

Były to niecodzienne zajęcia, dzięki którym dzieci uczciły pamięć dawnych mieszkańców naszego miasta. Wizyta ta wprowadziła je w stan zadumy i zamyślenia. Wzmacnianie wychowawczej roli szkoły jest jednym z głównych kierunków polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2017/2018.

Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą – przedszkolaki ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Mławie pamiętają o zmarłych.

autor i fot.: SP nr 2

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz