Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Przedszkolaki ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Mławie pamiętają o zmarłych


3  listopada br., dzieci z trzech grup przedszkolnych Szkoły Podstawowej  nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Mławie wraz z opiekunami paniami: Lidią Gromadzką, Wiolettą Machnij, Magdaleną Suską i Nataszą Dmuchowską udały się na spacer.


Maszerując ulicami oglądały z zewnątrz zabytkowe kamienice oraz inne budynki. Głównym celem wyjścia był pobliski cmentarz przy kościele św. Wawrzyńca, gdzie przedszkolaki w ciszy obserwowały sztukę cmentarną, zwracały uwagę na nagrobki, napisy i informacje na płytach nagrobnych, podziwiały ludzi odwiedzających miejsca spoczynku swoich najbliższych.Wspólnie z nauczycielami zapaliły także znicze na Grobie Nieznanego Żołnierza oraz pomodliły się za poległych,wspominając przy tym swoich bliskich.

Były to niecodzienne zajęcia, dzięki którym dzieci uczciły pamięć dawnych mieszkańców naszego miasta. Wizyta ta wprowadziła je w stan zadumy i zamyślenia. Wzmacnianie wychowawczej roli szkoły jest jednym z głównych kierunków polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2017/2018.

Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą – przedszkolaki ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Mławie pamiętają o zmarłych.

autor i fot.: SP nr 2

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x