Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

Uczniowie SP nr 2 w stolicy. Radiowym głosem do Mickiewicza


25 października uczniowie klasy II b i III b z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Warszawy. Gimnazjaliści zwiedzili siedzibę Polskiego Radia, mieli okazję „od kuchni” przyjrzeć się pracy redaktorów, realizatorów i pracowników obsługi technicznej, a także obserwować audycje „na żywo” w studiu Programu 1, Programu 2  i Programu 4.

KSP Mława nabór

Każdy mógł spróbować sił przed mikrofonem i posłuchać swojego głosu w radiu. To doświadczenie dostarczyło uczniom wiele zabawy, ale uświadomiło też, że dziennikarz radiowy musi mieć dobrą dykcję, dużą wiedzę ogólną, refleks, wyczucie czasu, błyskotliwość i przyjemną dla ucha barwę głosu.

Z kolei w Muzeum Literatury gimnazjaliści zwiedzili wystawę poświęconą Adamowi Mickiewiczowi. Mieli okazję zobaczyć rękopisy poety, fragmenty korespondencji i pierwodruki jego utworów, a także pamiątki po Mickiewiczu: wśród nich kufer podróżny, obrazek z nowogródzkiego domu, meble z paryskiego gabinetu, fotografie i portrety rodzinne. Wyjazd zakończył posiłek w centrum handlowym „Arkadia”.

źródło i fot. SP nr 2

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz