Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Uczniowie SP nr 2 w stolicy. Radiowym głosem do Mickiewicza


25 października uczniowie klasy II b i III b z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Warszawy. Gimnazjaliści zwiedzili siedzibę Polskiego Radia, mieli okazję „od kuchni” przyjrzeć się pracy redaktorów, realizatorów i pracowników obsługi technicznej, a także obserwować audycje „na żywo” w studiu Programu 1, Programu 2  i Programu 4.


Każdy mógł spróbować sił przed mikrofonem i posłuchać swojego głosu w radiu. To doświadczenie dostarczyło uczniom wiele zabawy, ale uświadomiło też, że dziennikarz radiowy musi mieć dobrą dykcję, dużą wiedzę ogólną, refleks, wyczucie czasu, błyskotliwość i przyjemną dla ucha barwę głosu.

Z kolei w Muzeum Literatury gimnazjaliści zwiedzili wystawę poświęconą Adamowi Mickiewiczowi. Mieli okazję zobaczyć rękopisy poety, fragmenty korespondencji i pierwodruki jego utworów, a także pamiątki po Mickiewiczu: wśród nich kufer podróżny, obrazek z nowogródzkiego domu, meble z paryskiego gabinetu, fotografie i portrety rodzinne. Wyjazd zakończył posiłek w centrum handlowym „Arkadia”.

źródło i fot. SP nr 2

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x