Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Mariusz Dziubiński DariuszLampkowski kandydat do Rady Powiatu Mławskiego kandydat do Rady Miasta Mława wybory samorządowe 2018
Logo
Cezary Kądrzycki kandydat do Rady Miasta Mława
Szpulka Mława tkaniny pasmanteria dodatki krawieckie nowo otwarty sklep

Liczna obsada w Memoriale im. Marka Milewskiego. Puchary dla ciechanowian


Marek Kiełbiński kandydatna burmistrza Mławy PiS

W Spinningowym Memoriale im. Marka Milewskiego w Mławie wzięło udział prawie 50 zawodników. Zawody odbyły się w niedzielę, 5 listopada nad Zalewem Ruda. Gospodarzem imprezy było Koło PZW Mława. Wędkarze z Mławy, Żuromina, Pułtuska, Działdowa, Lidzbarka, Iłowa, Cieksyna i Opinogóry uczcili pamięć byłego prezesa Zarządu Okręgu PZW Ciechanów – Marka Milewskiego.

Przed rozpoczęciem zawodów minutą ciszy upamiętniono Marka Milewskiego, a także zmarłego w tym roku członka Zarządu Okręgu Ciechanowskiego – Zdzisława Godlewskiego.

– Cieszymy się z tak wysokiej frekwencji i dziękujemy za przybycie. W ten sposób oddajemy cześć pamięci zarówno Marka jak i innym naszym zmarłym kolegom wędkarzom – powiedział Andrzej Nowakowski Prezes Koła PZW Mława.

Zawodnicy rywalizowali w jednej pięciogodzinnej turze. Najlepszy okazał się Rafał Sadowski z Ciechanowa, drugi był Krzysztof Kwiatkowski (Ciechanów), a trzecie miejsce na podium zajął Mirosław Szeląg również z Ciechanowa. Puchar i dyplom za największa złowiona rybę odebrał Krzysztof Kwiatkowski. W rywalizacji wzięły udział dwie kobiety: Jadwiga Łaszczewska i Luiza Pyrzyńska. Sędzią głównym był Andrzej Nowakowski, sędzią sekretarzem Sławomir Kraszewski, a pomagali im: Jacek Szymański i Witold Wyrostek.

Na Memoriale pojawili się również szczególni goście. Byli to rodzice śp. Marka Milewskiego – Zenona i Edward Milewscy, którzy ufundowali nagrodę rzeczową dla zwycięzcy rywalizacji, w postaci wędki. Dyplomy i puchary wręczali: Edward Milewski, Adam Gierej – dyrektor Zarządu Okręgu Ciechanów i Andrzej Nowakowski, prezes Koła PZW Mława.

Marek Milewski urodził się w Ciechanowie w 1973 roku. Był ministrantem, przez wiele lat pracował w Katolickim Radiu Ciechanów. Przez trzy kadencje był radnym powiatu ciechanowskiego. Ostatnie lata zawodowo pracował jako komendant Państwowej Straży Rybackiej w Ciechanowie. Za zasługi na rzecz służby publicznej został odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi. Tak wspominają go koledzy.

Jacek Jabłoński – Koło PZW Mława:  Marek był wspaniałym kolegą, dobrym wędkarzem. Pamiętam go jako ciepłego i otwartego na innych człowieka. Będzie go nam brakowało.

Andrzej Nowakowski – Prezes Koła PZW Mława: Marek był naszym przyjacielem, dobrym człowiekiem i dobrym prezesem Okręgu Ciechanów

Tadeusz Piwowarczyk – Koło PZW Mława: Pamiętam Marka zawsze uśmiechniętego zarówno na zawodach jak i na naszych zebraniach, gdzie brał udział jako przedstawiciel władz okręgu.

Adam Gierej – Dyrektor Okręgu PZW Ciechanów: Marek był bardzo dobrym kolegą i wędkarzem. Cieszę się z frekwencji memoriale jego imienia. Kolejny będzie z pewnością spławikowy, bo to był jego ulubiony sposób łowienia

RW

Fot. RW

« 1 z 2 »
Udostępnij:
Henryk Antczak
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

5
KOMENTARZE

1500
Grab1

Oby więcej takich zawodów

złota rybka

Dziękujemy za fotorelację 🙂

czytelnik

przykre jest to, że w tym dniu zabrakło córek św. pamięci Marka…..

czytelnik

przykre jest to ,że zabrakło w tym dniu córek św.pamięci Marka…….

Zenon

Na przyszłość, piszcie jakie wyniki, sztuki, kg. itp.