Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Liczna obsada w Memoriale im. Marka Milewskiego. Puchary dla ciechanowianW Spinningowym Memoriale im. Marka Milewskiego w Mławie wzięło udział prawie 50 zawodników. Zawody odbyły się w niedzielę, 5 listopada nad Zalewem Ruda. Gospodarzem imprezy było Koło PZW Mława. Wędkarze z Mławy, Żuromina, Pułtuska, Działdowa, Lidzbarka, Iłowa, Cieksyna i Opinogóry uczcili pamięć byłego prezesa Zarządu Okręgu PZW Ciechanów – Marka Milewskiego.

Przed rozpoczęciem zawodów minutą ciszy upamiętniono Marka Milewskiego, a także zmarłego w tym roku członka Zarządu Okręgu Ciechanowskiego – Zdzisława Godlewskiego.

– Cieszymy się z tak wysokiej frekwencji i dziękujemy za przybycie. W ten sposób oddajemy cześć pamięci zarówno Marka jak i innym naszym zmarłym kolegom wędkarzom – powiedział Andrzej Nowakowski Prezes Koła PZW Mława.

Zawodnicy rywalizowali w jednej pięciogodzinnej turze. Najlepszy okazał się Rafał Sadowski z Ciechanowa, drugi był Krzysztof Kwiatkowski (Ciechanów), a trzecie miejsce na podium zajął Mirosław Szeląg również z Ciechanowa. Puchar i dyplom za największa złowiona rybę odebrał Krzysztof Kwiatkowski. W rywalizacji wzięły udział dwie kobiety: Jadwiga Łaszczewska i Luiza Pyrzyńska. Sędzią głównym był Andrzej Nowakowski, sędzią sekretarzem Sławomir Kraszewski, a pomagali im: Jacek Szymański i Witold Wyrostek.

Na Memoriale pojawili się również szczególni goście. Byli to rodzice śp. Marka Milewskiego – Zenona i Edward Milewscy, którzy ufundowali nagrodę rzeczową dla zwycięzcy rywalizacji, w postaci wędki. Dyplomy i puchary wręczali: Edward Milewski, Adam Gierej – dyrektor Zarządu Okręgu Ciechanów i Andrzej Nowakowski, prezes Koła PZW Mława.

Marek Milewski urodził się w Ciechanowie w 1973 roku. Był ministrantem, przez wiele lat pracował w Katolickim Radiu Ciechanów. Przez trzy kadencje był radnym powiatu ciechanowskiego. Ostatnie lata zawodowo pracował jako komendant Państwowej Straży Rybackiej w Ciechanowie. Za zasługi na rzecz służby publicznej został odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi. Tak wspominają go koledzy.

Jacek Jabłoński – Koło PZW Mława:  Marek był wspaniałym kolegą, dobrym wędkarzem. Pamiętam go jako ciepłego i otwartego na innych człowieka. Będzie go nam brakowało.

Andrzej Nowakowski – Prezes Koła PZW Mława: Marek był naszym przyjacielem, dobrym człowiekiem i dobrym prezesem Okręgu Ciechanów

Tadeusz Piwowarczyk – Koło PZW Mława: Pamiętam Marka zawsze uśmiechniętego zarówno na zawodach jak i na naszych zebraniach, gdzie brał udział jako przedstawiciel władz okręgu.

Adam Gierej – Dyrektor Okręgu PZW Ciechanów: Marek był bardzo dobrym kolegą i wędkarzem. Cieszę się z frekwencji memoriale jego imienia. Kolejny będzie z pewnością spławikowy, bo to był jego ulubiony sposób łowienia

RW

Fot. RW

« 1 z 2 »
Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
5 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Grab1
Grab1
3 lata temu

Oby więcej takich zawodów

złota rybka
złota rybka
3 lata temu

Dziękujemy za fotorelację 🙂

czytelnik
czytelnik
3 lata temu

przykre jest to, że w tym dniu zabrakło córek św. pamięci Marka…..

czytelnik
czytelnik
3 lata temu

przykre jest to ,że zabrakło w tym dniu córek św.pamięci Marka…….

Zenon
Zenon
3 lata temu

Na przyszłość, piszcie jakie wyniki, sztuki, kg. itp.

5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x