Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Wystawa mławskich twórców „Sztuka bez granic” spodobała się w Lidzbarku


W minioną niedzielę 29 października br. w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w galerii Nowa Przestrzeń odbył się uroczysty wernisaż, premierowej wystawy młodych mławskich twórców pt. „Sztuka bez granic”.


Na wernisaż przybyli licznie autorzy prac z rodzicami, lokalni twórcy zaproszeni goście z Działdowa i Żuromina (ponad 50 osób).

Bogaty program imprezy obejmował przywitanie gości przez opiekuna galerii Zygmunta Mężykowskiego, który kończąc stwierdził że po raz pierwszy w historii tej placówki zawisło ponad 100 prac w dwóch salach wystawowych. Następnie Janusz Dębski wręczył upominki gospodarzom ufundowane przez Urząd Miasta Mława i Starostwo Powiatowe oraz jako kurator tego przedsięwzięcia  przedstawił genezę powstania tej nietuzinkowej wystawy ,przedstawiającej dorobek twórczy 29 młodych artystów . Na zakończenie Anna Pietruś-Bral opiekunka Pracowni Plastycznej w Mławie wraz ze swoimi uczniami opowiedziała o swojej  pracy i wystawie na której znalazły się prace wykonane różnymi technikami a także wielu wątkach tematycznych.

Muzyczną wisienką na torcie spotkania był występ młodej ,utalentowanej lidzbarskiej piosenkarki Marty Wiadrowskiej, która zaprezentowała się w repertuarze jesiennym.

Cała impreza zakończyła się wspólnym rodzinnym  zdjęciem ,słodkim poczęstunkiem oraz pytaniami do młodych twórców. Z rozmów które można było usłyszeć wśród gości wernisażu dominowało kilka wątków:  rozmach, wielkość ,różnorodność prac oraz profesjonalizm i jak na młody wiek twórców bogaty i różnorodny warsztat.

Jak dowiedziałem się w ostatniej chwili w najbliższym czasie wystawę odwiedzą uczniowie lidzbarskich szkół i okolic, co może pozytywnie zmobilizuje ich do naśladowania a nam i wystawie dobrze wróży. A co za tym idzie jest ona wspaniałą wizytówką i reklamą naszego miasta.

W skład wystawy wchodzą prace następujących autorów Antonina Nadratowska ,Nicola Raimondi,Nadia Perdion, Anna i Maria Lewandowskie, Zuzanna Szynkiewicz, Gabriela Subocz ,Malwina  Sarnecka, Zofia Łukasik, Joanna Willenberg, Aleksandra Ogrodzińska, Maja Błażejewska, Anita Kawiecka, Sylwia Modzelewska, Maja Nowotczyńska, Maja Langowska, Maria Bukowska, Wiktoria Dzilińska, Julia Ceryn, Aleksandra  Zaborowska, Katarzyna Orkwiszewska, Natalia Szczepkowska Zuzanna Szymborska, Ida Bral, Amadeusz Lewandowski, Maja Jarzębska, Olga Tańska, Oliwia Choroś i Weronika Fydrych.

Wystawę można oglądać do końca listopada br.

Foto MGOK Lidzbark, Ida Bral. Tekst Janusz Dębski

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x