Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Społeczna Szkoła Podstawowa Wyspianum Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

„Święci jak z bajki” – w Szkole Podstawowej nr 3


Święci : Jan Paweł II, Faustyna Kowalska, Maksymilian Maria Kolbe, to niektórzy święci i błogosławieni a także postacie z bajek jacy przybyli 31 października do Szkoły Podstawowej nr 3 im. dra Józefa Ostaszewskiego w Mławie.

KSP Mława nabór

Poza wspomnianymi postaciami można było zobaczyć  m. in.: św. Krzysztofa, św. Franciszka, św. Maksymiliana, św. Ojca Pio, św. Jana Pawła II, św. Piotra, św. Krystiana, św. Mateusza,  św. Jadwigę, św. Katarzynę ze Sieny, św. Wiktorię, św. Weronikę, św. Filomenę, św. Magdalenę bł. Karolinę i innych. Również mogliśmy w szkole spotkać bohaterów z bajek, przypominających dzieciom wspaniałe dzieciństwo i dobrą zabawę. W konkursie  uczestniczyli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 wraz ze swoimi nauczycielami.

Poprzez organizację tego dnia chcieliśmy uświadomić uczniom, że 1 listopada – Dzień Wszystkich Świętych, to czas radosny, kiedy wspominamy naszych patronów w niebie. Pokazujemy      dzieciom, że warto obcować ze świętymi – modlić się, powierzać ich opiece, a także naśladować i brać wzór od najlepszych.

Konkurs był okazją do wspólnej zabawy, ale także bliższego poznania wybranych świętych, gdyż każdy uczeń poza przygotowaniem stroju, miał możliwość przybliżenia postaci prezentowanego przez siebie świętego.

źródło i fot. SP nr 3

« 1 z 4 »
Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz