Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

„Święci jak z bajki” – w Szkole Podstawowej nr 3


Święci : Jan Paweł II, Faustyna Kowalska, Maksymilian Maria Kolbe, to niektórzy święci i błogosławieni a także postacie z bajek jacy przybyli 31 października do Szkoły Podstawowej nr 3 im. dra Józefa Ostaszewskiego w Mławie.

Poza wspomnianymi postaciami można było zobaczyć  m. in.: św. Krzysztofa, św. Franciszka, św. Maksymiliana, św. Ojca Pio, św. Jana Pawła II, św. Piotra, św. Krystiana, św. Mateusza,  św. Jadwigę, św. Katarzynę ze Sieny, św. Wiktorię, św. Weronikę, św. Filomenę, św. Magdalenę bł. Karolinę i innych. Również mogliśmy w szkole spotkać bohaterów z bajek, przypominających dzieciom wspaniałe dzieciństwo i dobrą zabawę. W konkursie  uczestniczyli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 wraz ze swoimi nauczycielami.

Poprzez organizację tego dnia chcieliśmy uświadomić uczniom, że 1 listopada – Dzień Wszystkich Świętych, to czas radosny, kiedy wspominamy naszych patronów w niebie. Pokazujemy      dzieciom, że warto obcować ze świętymi – modlić się, powierzać ich opiece, a także naśladować i brać wzór od najlepszych.

Konkurs był okazją do wspólnej zabawy, ale także bliższego poznania wybranych świętych, gdyż każdy uczeń poza przygotowaniem stroju, miał możliwość przybliżenia postaci prezentowanego przez siebie świętego.

źródło i fot. SP nr 3

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

avatar
1500