Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Wspominamy tych, którzy w minionym roku od nas odeszli


Uroczystość Wszystkich Świętych i dzień Zaduszny to czas, kiedy w sposób szczególny wspominamy nie tylko naszych najbliższych, którzy już od nas odeszli, ale również bliższych i dalszych znajomych, z którymi w tym doczesnym życiu już się nie spotkamy. My w takim dniu również chcemy wspomnieć o tych znanych z nazwiska, a czasem znanych tylko z komunikatu policyjnego, o których śmierci na terenie powiatu mławskiego od ubiegłorocznych Zaduszek napisaliśmy. Niech spoczywają w pokoju!

ZS nr 1 kursy Mława
Reklama


3 listopada 2016 w szpitalu w Ciechanowie zmarł Robert Jeliński, wójt gminy Dzierzgowo. Miał 44 lata. Funkcję szefa gminy sprawował od 2010 roku. Urodził się  20.01.1972 r. w Przasnyszu, przez całe swoje dalsze życie związany był z Dzierzgowem.  Do 2010 roku prowadził własną działalność gospodarczą Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe „Wrzos”. Działał społecznie, był członkiem założycielem i pierwszym prezesem Stowarzyszenia Wspierania Inicjatyw Społecznych „Arka”, które powstało w Dzierzgowie w 2007 roku. Pełnił funkcję prezesa gminnego koła Polskiego Stronnictwa Ludowego, Ochotniczej Straży Pożarnej w Dzierzgowie jak też Koła Łowieckiego „Wrzos”. W 2010 roku zostaje wybrany w I turze wyborów wójtem gminy Dzierzgowo.  W roku 2014 ponownie uzyskuje reelekcję na stanowisko wójta.

4 maja 2017 zmarł w szpitalu w Płocku ks. Jan Augustynowicz, urodzony w Grudusku, potem przez wiele lat mieszkający w Mławie. Ostatnio był proboszczem parafii św. Jana Chrzciciela w Rębowie k. Wyszogrodu. Zmarł w wieku 58 lat, mając za sobą 29 lat kapłaństwa. Ks. Jan Augustynowicz urodził się w 1958 roku w Grudusku. Po maturze, na krótko podejmuje pracę a potem wstępuje do Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku. Święcenia kapłańskie otrzymuje z rąk bp Zygmunta Kamińskiego w 1988 r. Potem pracuje jako wikariusz w parafiach w Sochocinie, Rypinie, Gostyninie i Sierpcu. W 1994 r. rozpoczyna pracę jako redaktor naczelny płockiej edycji tygodnika „Niedziela”. Od 2001 roku jest proboszczem w parafii Sarnowo w dekanacie żuromińskim, a od 2005 r. proboszczem parafii Rębowo k. Wyszogrodu. Był autorem i współautorem kilkunastu książek, publikował w miesięczniku homiletycznym „Verbum Domini”. Za swoją działalność dziennikarską odznaczony został medalem „Mater Verbi”, nadawanym przez tygodnik katolicki „Niedziela”.

16 maja zmarł Jan Broda, który w pamięci wielu pokoleń mieszkańców Mławy – przede wszystkim tych uczęszczających do Liceum przy Wyspiańskiego – pozostanie jako wybitny nauczyciel matematyki, obdarzony rzadką umiejętnością prostego przekazu skomplikowanych matematycznych prawideł. Urodził się w 10 marca 1933 r. koło Kutna. W Gostyninie ukończył Liceum Ogólnokształcące. W latach 1953 – 1958 studiował na Wydziale Matematyczno–Fizycznym Uniwersytetu Warszawskiego. Od 1956 roku pracował jako nauczyciel w szkołach średnich, najpierw w Warszawie, potem w Łosicach, a od 1962 w Liceum przy ul. Wyspiańskiego w Mławie. W 1977 roku ukończył studia podyplomowe. Do roku 1980 pełnił funkcję wicedyrektora liceum. W latach 1980 – 1981 piastował stanowisko Naczelnika Miasta Mława. Przez trzy kadencje pozostawał radnym Wojewódzkiej Rady Narodowej. Od 1981 roku ponownie uczył w liceum, pełniąc również funkcję zastępcy dyrektora. Od 1985 roku do 1990 był dyrektorem Liceum. W 1990 roku odszedł na emeryturę, ale nadal, okresowo i w niepełnym wymiarze godzin, uczył w macierzystym liceum.

19 lipca w wieku 55 lat zmarła Bożena Rutkowska, dyrektor Zespołu Szkół w Wieczfni Kościelnej i radna Rady Powiatu Mławskiego. Pozostawiła męża oraz córkę i syna. Odeszła nagle w Zakopanem, gdzie przebywała na koloniach ze swoimi uczniami i Młodzieżową Orkiestrą Dętą. Urodziła się w Płońsku. Po ukończeniu studiów w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie pracowała charakterze księgowej w Państwowym Gospodarstwie Rolnym w Grzebsku. W 1992 r. przeszła na etat nauczycielki biologii w miejscowej Szkole Podstawowej. Od 1999 roku kierowała placówkami oświatowymi w Wieczfni Kościelnej, najpierw Gimnazjum im. Jana Pawła II, a później Zespołem Szkół. W ławach Rady Powiatu Mławskiego zasiadła w marcu br. – przyszła na miejsce wybranego na wójta gminy Dzierzgowo Rafała Kucińskiego.

23 sierpnia w szpitalu w Przasnyszu zmarł najstarszy kapłan diecezji płockiej, ks. kan. Hieronim Góralski. Miał 93 lata, posługę kapłańską pełnił przez 64 lata. Urodził się 2 marca 1924 r. w Kuczborku k. Żuromina. Po ukończeniu Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku i święceniach kapłańskich był wikariuszem w parafiach: Gąbin, Płońsk, Długosiodło, Trębki, a następnie administratorem parafii Siecień. Pełnił urząd proboszcza w parafiach: Żukowo, Solec, Krysk i Dębsk k. Mławy. W 1984 r. przeszedł na emeryturę. W 2001 roku został odznaczony tytułem kanonika. Mieszkał w Mławie, ale kilkanaście ostatnich miesięcy życia spędził w Domu Pomocy Społecznej w Przasnyszu pod opieką sióstr szarytek. Ks. kan. Hieronim Góralski zostanie pochowany w sobotę na cmentarzu parafialnym w Kuczborku.

22 listopada 2016 rano, przy Alei Marszałkowskiej w Mławie, od strony lasu, odnaleziono ciało 60 – letniego mieszkańca pow. mławskiego, który był osobą bezdomną. Mężczyzna zmarł na skutek wychłodzenia organizmu.

19 grudnia 2016 strażacy wydobyli topielca z zamarzniętego zbiornika wodnego w miejscowości Grądek gm. Szreńsk.

30 stycznia 2017 w godzinach wieczornych znaleziono martwego 54 – letniego mężczyznę leżącego na ulicy w miejscowości Krery gm. Dzierzgowo.

3 marca w lesie w pobliżu miejscowości Zarąbki znaleziono martwego 50 – letniego pensjonariusza ośrodka dla bezdomnych Mar – Kot w Miączynie Dużym. Mężczyzna zmarł z wychłodzenia.

4 marca zginął tragicznie koło Bońkowa Kościelnego (gm. Radzanów) 37 – letni  mieszkaniec powiatu mławskiego, kierowca Volkswagena Polo, który wypadł z drogi, dachował i przekoziołkował. Do wypadku doszło około godziny 20.

18 marca w jednym z budynków wielorodzinnych na osiedlu Sienkiewicza w Mławie zmarł młody, dwudziestoośmioletni mężczyzna. Do tragedii doszło podczas kąpieli w łazience, w której umieszczony był piecyk gazowy. Mężczyzna najprawdopodobniej śmiertelnie zatruł się tlenkiem węgla.

27 marca Na skutek zderzenia osobowego busa i samochodu ciężarowego śmierć poniosło pięć osób, cztery są ranne. Do tragedii doszło koło Pawłowa, gm. Szydłowo.

26 czerwca na drodze krajowej nr 7 w miejscowości Mdzewo gm. Strzegowo zderzyły się czołowo osobowy Lexus i ciężarowa Scania. 61-letni mieszkaniec powiatu warszawskiego – zachodniego kierujący Lexusem poniósł śmierć na miejscu..

29 czerwca w miejscowości Kosiny Stare gm. Wiśniewo  zginął  52 – letni mężczyzna porażony prądem z uszkodzonej przez wichurę linii energetycznej.

7 sierpnia na drodze wojewódzkiej nr 615  tuż za Stupskiem Osobowe Audi A3 zderzyło się z samochodem dostawczym DAF. Zginął 43 – letni mieszkaniec powiatu mławskiego.

10 sierpnia w rejonie miejscowości Miączyn Mały, gm. Szreńsk, doszło do wypadku drogowego, w którym śmierć na miejscu poniósł motocyklista.  48 – letni mieszkaniec pow. mławskiego, zjechał na prawe pobocze a następnie do przydrożnego rowu, gdzie uderzył w drzewo w wyniku czego kierujący jednośladem prawdopodobnie doznał obrażeń skutkujących zgonem.

16 sierpnia w miejscowości Grzybowo Kapuśnik w gminie Wieczfnia Kościelna podczas prac rolnych zginął 35- letni mężczyzna, mieszkaniec pow. mławskiego. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, na  mężczyznę stoczył się ze wzniesienia  ciągnik rolniczy.

20 sierpnia w jednym z mieszkań w budynku wielorodzinnym przy ulicy Wójtostwo zasłabł, a potem zmarł mężczyzna. Zaalarmowany zespół ratownictwa medycznego próbował go ratować, długo prowadząc akcję resuscytacji. Sprowadzony został również śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który zabezpieczany przez mławskich strażaków wylądował na pustym parkingu za dawnym sklepem „Stokrotka”.

1 października w jednym z mieszkań w bloku na Osiedlu Młodych mławscy strażacy dostali się do jednego z mieszkań, gdzie przebywał mężczyzna, z którym nie udaje się nawiązać kontaktu. Wewnątrz naleźli  64 – letniego mężczyznę. Nie dawał oznak życia, a ciało znajdowało się w stanie częściowego rozkładu.

2 października na poboczu jezdni w miejscowości Trzcianka, gm. Szydłowo policja odnalazła ciało 60 – letniego mieszkańca pow. mławskiego mężczyzny. Zginął on prawdopodobnie na skutek potrącenia, policja poszukuje sprawcy wypadku.

30 października w bloku przy ulicy Stary Rynek 1 zmarł młody, 22 – letni mężczyzna. Prawdopodobną przyczyną śmierci było zatrucie tlenkiem węgla. Na razie wiadomo jedynie tyle, że przeprowadzona zostanie sekcja zwłok oraz eksperyment procesowy z udziałem straży pożarnej i kominiarzy.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
podpis
podpis
3 lata temu

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x