Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Ultra tempo Łachuta. Najlepszy w Kotlinie Jeleniogórskiej


Fot: Dawid Koszela


Gdy większość biegaczy czy też specjalistów od triathlonu myśli już o odpoczynku, mławianin Wojciech Łachut zdecydował się jeszcze na ogromny wysiłek. Stanął na starcie tegorocznej edycji imprezy Ultra Kotlina – Bieg dokoła Kotliny Jeleniogórskiej.

Do wyboru miał trzy dystanse – postawił na najdłuższy odcinek o długości 130 kilometrów (pozostałe liczyły odpowiednio 50 i 80 km). Wraz z nim trudnego wyzwania podjęło się czterdziestu konkurentów.

Co ważne, do mety nie dotarł tylko jeden z zawodników. Na pierwszym pomiarze czasu Adam Ludwiniak z Kłodzka był jeszcze trzeci. Niestety organizm odmówił w pewnym momencie współpracy. Skończyło się na tym, że zawodnik ze ścisłej czołówki musiał się przedwcześnie wycofać z zawodów.

Za to Łachut nie zważał na nic, konsekwentnie parł do przodu. W połowie dystansu, wiodącego przez Karkonosze, Góry Kaczawskie i Góry Izerskie, plasował się jeszcze na drugiej pozycji. Jednak nie zamierzał odpuścić liderowi. Odrobił dziesięć minut straty do Tomasza Baranowa z Platerowa, po czy wspólnie z konkurentem podążał do mety. Ostatecznie przekroczyli linię mety razem. Osiągnęli czas szesnaście godzin, pięćdziesiąt trzy minuty i czterdzieści trzy sekundy. Nad trzecim w klasyfikacji generalnej Leszkiem Cebulą z Krakowa wypracowali blisko półtorej godziny przewagi.

RS

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Jarząbek
Jarząbek
5 lata temu

Brawo! Serdeczne gratulacje 🙂

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x