Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Jak co roku rusza policyjna akcja „Znicz”


Już od dziś rozpoczynają się  wzmożone działania prewencyjno – kontrolne policji pod nazwą „Znicz 2017”. Zbliżające się święta to czas spotkań rodzinnych ale także okres zwiększonego ruchu drogowego. Dlatego już w ten weekend policjanci  czuwać będą nad bezpieczeństwem osób podróżujących po drogach Mazowsza i odwiedzających miejsca spoczynku swoich bliskich.


Działania „Znicz 2017”  na Mazowszu  potrwają do 2 listopada. W ramach akcji, funkcjonariusze ruchu drogowego będą realizowali czynności mające na celu ograniczenie negatywnych zachowań na drogach, zapewnienie ich użytkownikom bezpiecznej podróży oraz utrzymanie płynności ruchu. Intensywność działań dostosowana zostanie do przewidywanego natężenia ruchu i lokalnych uwarunkowań.

W trakcie działań na drogach policjanci będą sprawdzać m.in.: przestrzeganie ograniczeń prędkości na drogach dojazdowych do miast, stosowanie pasów bezpieczeństwa i urządzeń do przewożenia dzieci, stan trzeźwości kierujących oraz stan techniczny pojazdów, stosowanie się do ograniczeń oraz zakazu ruchu pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton, z wyłączeniem autobusów, właściwe używanie świateł zewnętrznych pojazdów, stosowanie przez pieszych poruszających się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym elementów odblaskowych.

Mławscy policjanci, dzięki współpracy z MOPS w Mławie, podczas kontroli drogowych, rozdawać będą kierowcom ulotki, ostrzegające przed jazdą pod wpływem alkoholu i narkotyków oraz  przypominające o sankcjach za  wykroczenia drogowe,  w tym przekraczanie dozwolonej prędkości.

Policjanci radzą:

– Wybierając się w długą podróż, bądźmy wypoczęci. Trasę pokonujmy etapami, robiąc co pewien czas przerwę na odpoczynek. W podróży dopilnujmy, żeby wszyscy pasażerowie mieli zapięte pasy bezpieczeństwa, sami także o tym nie zapominajmy!

–  Zachowujmy szczególną ostrożność w rejonach cmentarzy i wszędzie tam, gdzie w tym szczególnym okresie występować będzie zwiększone natężenie ruchu pieszych.

–  Prowadzą samochód nie jedźmy na pamięć. Zwracajmy uwagę na obowiązujące znaki drogowe. Pamiętajmy, że w tym okresie, w  wielu miejscach wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu.

– Parkujmy samochód tylko w miejscach do tego wyznaczonych, w sposób umożliwiający ruch pieszych i innych pojazdów.

– Nie zostawiajmy w samochodach wartościowych przedmiotów i dokumentów. Odwiedzając groby bliskich, pamiętajmy że wśród mijających nas osób mogą być złodzieje i kieszonkowcy, pilnujmy swoich rzeczy.

źródło: KPP Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x