Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Lipowiec Kościelny. Debata o bezpieczeństwie


Na terenie gm. Lipowiec Kościelny przeprowadzono II Debatę społeczną dotycząca bezpieczeństwa. Spotkanie odbyło się  25 października w Gminnym Centrum Kultury. Debatę zorganizował Wójt gminy Lipowiec Kościelny oraz Komendant Powiatowy Policji w Mławie. Wypracowano kolejne wnioski do realizacji – wszystkie dotyczą poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym.


To kolejna po Wieczfni Kościelnej, tegoroczna  debata społeczna na terenie powiatu mławskiego, organizowana pod hasłem: „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”. W debacie uczestniczył wójt gminy Jarosław Goschorski, Komendant Powiatowy Policji w Mławie insp. Artur Ryfiński wraz z zastępcą nadkom. Krzysztofem Hincmanem, Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Mławie st. bryg. Zbigniew Kąpiński, Komendant Straży Gminnej Stanisław Bańczyk, dzielnicowi, przedstawiciel Nadleśnictwa Dwukoły, radni gminy Lipowiec Kościelny,  sołtysi i mieszkańcy.

Podczas spotkania omówiona została realizacja wniosków zgłoszonych podczas I Debaty Społecznej. Przedstawiono także  nowe i ważne dla budowania  bezpieczeństwa  lokalnego narzędzie, jakim  jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz  darmowa aplikacja Moja Komenda. Policjanci zaprosili mieszkańców do udziału w lokalnym programie profilaktycznym „Odpowiedzialny rolnik – bezpieczny rolnik”. Omówili także problem dotyczący bezpieczeństwa pieszych i używania elementów odblaskowych.

Podczas debaty wypracowano 4 wnioski do realizacji. Wszystkie  dotyczą bezpieczeństwa w ruchu drogowym:

  1. Problem nieprzestrzegania przez kierujących pojazdami ciężarowymi na drodze relacji Mława – Łomia – Turza Mała znaku B-18 ( zakaz wjazdu pojazdów o rzeczywistej masie całkowitej ponad 16 ton).
  2. Zastosowanie dodatkowego oznakowania przejścia dla pieszych w rejonie Szkoły Podstawowej w Łomi, poprzez ustawienie znaku świetlnego.
  3. Wprowadzenie ograniczenia prędkości do 50 km/h na odcinku drogi W-563 od miejscowości Turza Wielka do rejonu Szkoły Podstawowej w Turzy Małej oraz wprowadzenie dodatkowego, świetlnego oznaczenia przejścia dla pieszych w pobliżu Szkoły Podstawowej w Turzy Małej.
  4. Zmiana miejsca zatrzymywania się autobusów w Turzy Wielkiej, na drodze W – 563, poprzez wybudowanie zatoki. Ustawienie bariery ochronne, oddzielającej chodnik od jezdni (droga W-563) na odcinku od przystanku do skrzyżowania Turza Wielka- Lipowiec Kościelny.

Kolejna debata społeczna odbędzie już 9 listopada br. w Mławie i dotyczyć będzie bezpieczeństwa na terenie całego powiatu mławskiego.

Źródło i fot. KPP Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x