Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Stolica nie ma przed nimi tajemnic


17 października 2017r. uczniowie kl. VII a, b i d Szkoły Podstawowej nr 7 wraz wychowawcami odbyli wycieczkę do Warszawy. Z rodzinnego miasta wyruszyliśmy z pozytywną energią, chęcią zwiedzania i poznania nowych nieznanych miejsc.


Zwiedzanie stolicy rozpoczęliśmy od wizyty w Zamku Królewskim. Przewodnik oprowadzał nas po ogromnych komnatach zamkowych, opowiadając o historii zamku i jego mieszkańcach. Pięknie zrekonstruowane wnętrza, zachowane oryginalne przedmioty i obrazy cieszyły oczy zwiedzających. Następnie udaliśmy się na spacer po Starym Mieście, wzdłuż murów obronnych zatrzymując się na chwilę pod pomnikiem Małego Powstańca.

Kolejny punkt naszej wyprawy to manufaktura czekolady. Z ciekawością wysłuchaliśmy opowieści pani przewodnik pod hasłem  ,,Od plantacji do tabliczki czekolady. Zobaczyliśmy owoc kakaowca, skosztowaliśmy jego nasiona. Oglądaliśmy ręczny pokaz temperowania czekolady na blacie kamiennego stołu. Największą atrakcją było tworzenie własnej tabliczki czekolady, którą ozdobiliśmy suszonymi owocami i nasionami. Wypiliśmy kubek pysznej gorącej czekolady.

Po czym udaliśmy się na zajęcia wychowania fizycznego w obiekcie o nazwie ,,Stacja Grawitacja. Z wielką radością rozpoczęliśmy rozgrzewkę w wielkiej sali z mnóstwem trampolin. Czas tu spędzony to wiele pozytywnych emocji, śmiechu, potu i bólu. Po szaleństwach na trampolinach wyruszyliśmy do kina w centrum Arkadia na film pt. ,,Tarapaty. Dzięki tej wycieczce uczniowie przekonali się, że przy niewielkim wysiłku można zgłębiać naukę i jednocześnie się bawić.

źródło i fot.: SP nr 7 w Mławie

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x