Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

Stolica nie ma przed nimi tajemnic


17 października 2017r. uczniowie kl. VII a, b i d Szkoły Podstawowej nr 7 wraz wychowawcami odbyli wycieczkę do Warszawy. Z rodzinnego miasta wyruszyliśmy z pozytywną energią, chęcią zwiedzania i poznania nowych nieznanych miejsc.

KSP Mława nabór

Zwiedzanie stolicy rozpoczęliśmy od wizyty w Zamku Królewskim. Przewodnik oprowadzał nas po ogromnych komnatach zamkowych, opowiadając o historii zamku i jego mieszkańcach. Pięknie zrekonstruowane wnętrza, zachowane oryginalne przedmioty i obrazy cieszyły oczy zwiedzających. Następnie udaliśmy się na spacer po Starym Mieście, wzdłuż murów obronnych zatrzymując się na chwilę pod pomnikiem Małego Powstańca.

Kolejny punkt naszej wyprawy to manufaktura czekolady. Z ciekawością wysłuchaliśmy opowieści pani przewodnik pod hasłem  ,,Od plantacji do tabliczki czekolady. Zobaczyliśmy owoc kakaowca, skosztowaliśmy jego nasiona. Oglądaliśmy ręczny pokaz temperowania czekolady na blacie kamiennego stołu. Największą atrakcją było tworzenie własnej tabliczki czekolady, którą ozdobiliśmy suszonymi owocami i nasionami. Wypiliśmy kubek pysznej gorącej czekolady.

Po czym udaliśmy się na zajęcia wychowania fizycznego w obiekcie o nazwie ,,Stacja Grawitacja. Z wielką radością rozpoczęliśmy rozgrzewkę w wielkiej sali z mnóstwem trampolin. Czas tu spędzony to wiele pozytywnych emocji, śmiechu, potu i bólu. Po szaleństwach na trampolinach wyruszyliśmy do kina w centrum Arkadia na film pt. ,,Tarapaty. Dzięki tej wycieczce uczniowie przekonali się, że przy niewielkim wysiłku można zgłębiać naukę i jednocześnie się bawić.

źródło i fot.: SP nr 7 w Mławie

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz