Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Katolicka Szkoła Podstawowa w Mławie

Z piątego na drugiego. Sztafeta SP nr 2 z awansem na igrzyska


Wiele radości dostarczyła nam sztafeta chłopców, rywalizująca w mistrzostwach rejonu ciechanowskiego w biegach przełajowych. W stawce kilkunastu zespołów wywalczyła drugie miejsce. To oznacza, że wystąpią w finałowych zawodach Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

Słoneczne ogrody Mława

Łatwo o sukces nie było, konkurencja okazała się olbrzymia. Po trzeciej zmianie podopieczni Adama Szymańskiego i Elżbiety Kaszubskiej plasowali się na piątej pozycji. Potem jednak przyśpieszyli – ósmy w rotacji Dawid Miksza wyprowadził sztafetę na trzecie miejsce. Na tym się jednak nie skończyło. Finisz w wykonaniu Jakuba Szczepkowskiego i Alana Sadowolskiego  okazał się kapitalny. Obaj pokonali dystans 1000 metrów poniżej trzech minut. Co najważniejsze, indywidualne popisy przełożyły się na wynik całego zespołu. W klasyfikacji generalnej biegacze SP 2 mogli się cieszyć z drugiej lokaty.

W zawodach rozegranych w Ciechanowie, nasza szkołę reprezentowali: Patryk Jankowski, Marcin Rejniak, Piotr Komorowski, Kacper Wydra, Wiktor Ogrodowczyk, Marcin Krokowski, Jakub Szczepkowski, Dawid Miksza, Adam Kujawa i Alan Sadolewski.

To nie jedyny sukces naszych biegaczy w ostatnim czasie. Wcześniej walczyli z powodzeniem na mistrzostwach powiatu mławskiego. W stawce kilku drużyn mogli się cieszyć z tytułu wicemistrzowskiego. Ustąpili pola jedynie konkurentom z Lipowca Kościelnego. Dziewczęta ze SP nr 2 finiszowały na siódmej pozycji.

Źródło i fot. SP nr 2

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

1
KOMENTARZE

1500
Dww

Gratulacje