Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Pomogli małej Mai. O priorytetach i wolontariacie w Szkole Podstawowej w Dębsku


Stoi na niewielkim wzniesieniu od czasów przedwojennych, wzniesiona sumptem okolicznych mieszkańców i wiernie im służąca od wielu dziesięcioleci. Zaszczepiała bakcyla wiedzy dzieciom, które później, już jako dorośli, swe talenty i umiejętności wykorzystywali dla dobra innych. Najbardziej jednak chlubi się tym, że wychowuje ludzi szlachetnych.


Szkoła Podstawowa w Dębsku kultywuje idee wolontariatu, nigdy nie przechodząc obojętnie obok tych, którym los nie sprzyja. Tak było i tym razem. Wystarczyła lakoniczna informacja o potrzebującej wsparcia dziewczynce, by Samorząd Uczniowski pod kierunkiem pani Ewy Dzilińskiej zainicjował szeroko zakrojoną akcję o charakterze lokalnym.

Maja, pięcioletnia mieszkanka powiatu mławskiego, na pozór nie różni się od swoich rówieśników. Chodzi do przedszkola, biega, jeździ na rowerze i aż trudno uwierzyć, że zmaga się z niezwykle poważną chorobą. Złożona wada serca w postaci atrezji zastawki tętnicy płucnej z ubytkiem przegrody międzykomorowej i międzyprzedsionkowej, ze skorygowanym przełożeniem wielkich pni tętniczych, do tego odwrotne ułożenie narządów wewnętrznych, sinica i serduszko po prawej stronie  wymagają natychmiastowego leczenia. Leczenia, którego koszt w wysokości 155 tys. zł, w całości muszą pokryć rodzice. Dlatego Samorząd Uczniowski dębskiej placówki zorganizował zbiórkę pieniędzy i maskotek na charytatywną licytację, zaś jak zwykle ofiarne panie z Koła Gospodyń Wiejskich „Ale Babki” tej inicjatywie podporządkowały tegoroczne obchody Święta Ziemniaka. Uczestniczyli w nim: dyrektor szkoły Pani Danuta Gumienna i przedstawiciele Rady Pedagogicznej, sekretarz gminy Pani Katarzyna Opasińska, uczniowie  i  ich rodziny,   reprezentanci instytucji i członkowie lokalnej społeczności. Rozstrzygnięto tradycyjny konkurs na ziemniaczaną potrawę – zwycięstwo przypadło pani Wioletcie  Kołakowskiej i energetyzujący taniec – najbardziej podobał się ten w wykonaniu uczniów klasy I: Karola Rząpa i Marii Jabłonowskiej.

Priorytetem  były jednak działania skupione na zasileniu konta Mai: licytacje, loteria fantowa, sprzedaż ciast i zdjęć, kontynuacja zbiórki pieniężnej. Obserwująca to wszystko dziewczynka i jej rodzina nie kryli wzruszenia, spowodowanego płynącym do nich strumieniem dobra i pozytywnej energii. Zebrana kwota przybliżyła Maję do upragnionego celu, choć droga jeszcze daleka. Każdy ofiarowany grosik może ocalić jej życie, bo chociaż nie jesteśmy w stanie uratować całego świata, możemy uratować świat małej dziewczynki. Przyczynić się może do tego każdy. Zbiórka trwa nadal.

Jeśli chcesz pomóc, przekaż proszę dowolną sumę na konto:
Fundacja na rzecz dzieci z wadami serca Cor Infantis
86 1600 1101 0003 0502 1175 2150 z dopiskiem „Maja Słowikowska
Możesz również wysłać SMS o treści S7237 na numer 72365. lub dokonać wpłaty na: https://www.siepomaga.pl/majaslowikowska

źródło i fot. SP w Dębsku

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
mławianka
mławianka
5 lata temu

Brawo SZKOŁA w DĘBSKU!!

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x