Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

Mławska prokuratura nie postawi zarzutów Halinie Pszczółkowskiej


Postępowanie prowadzone od 27 kwietnia br. przez mławską prokuraturę w sprawie możliwości popełnienia przestępstwa poprzez znęcanie się i naruszenie nietykalności cielesnej uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 zostało 20 października umorzone.

KSP Mława nabór

– Prokuratura umorzyła postępowanie, ze względu na to, że czyn nie zawierał znamion czynu zabronionego. Postanowienie jest nieprawomocne, stronom przysługuje zażalenie – informuje Prokurator Rejonowy w Mławie Marcin Bagiński.

Taka decyzja prokuratury oznacza, że prowadzone przez nią przez pół roku postępowanie „w sprawie” nie zostanie przekształcone w postępowanie „przeciwko” radnej miejskiej i  katechetce ze SP nr 4 na Wólce Halinie Pszczółkowskiej, ale zostaje umorzone.

Przypomnijmy, zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez katechetkę złożyła dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych nr 2 Janina Wyszkowska 27 kwietnia br. Według tego zawiadomienia katechetka na lekcji religii miała dzieci szarpać i zrzucać im plecaki, a także nakazywać klęczenie z uniesionymi rękoma. Prokuratura w ramach wszczętego postępowania przesłuchała jako świadków nauczycieli, rodziców i dzieci ze SP nr 4. Podejrzenia wobec katechetki były powodem trzykrotnie podejmowanej przez dyrekcję próby zawieszenia Haliny Pszczółkowskiej w obowiązkach nauczyciela, za każdym razem bezskutecznie. Katechetka od kwietnia przebywała na długotrwałym zwolnieniu lekarskim, a obecnie udzielony jej został przez dyrekcję szkoły roczny urlop dla poratowania zdrowia.

JK

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

9 - liczba komentarzy w artykule "Mławska prokuratura nie postawi zarzutów Halinie Pszczółkowskiej"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
Polak
Gość

Dyr. Wyszkowska za „pozbycie się” katechetki ze szkoły dostała od Bur.Kowalewskiego na ostatniej Radzie Miasta nagrodę…………..z okazji Dnia Nauczyciela !!!

Brejza
Gość

Drugi Inowrocław w Mławie się dzieje, kolejne prywatne miasto włodarza ….

boss
Gość

Za dobrze wykonane zadanie jest nagroda, było zlecenie od bossa to teraz zapłata.

feliks
Gość

Dyrektora chciała się pozbyć nie wygodnego pracownika i cel osiągnęła, ma rok spokoju… Jej zdeterminowanie i nachalność w zawieszeniu nauczycielki było wręcz niesmaczne. Smutne jest to, ze stalinowskie metody nadal są praktykowane, dajcie mi człowieka a znajdziemy coś na niego. Pytanie tylko jakim cudem kuratorium uznał, katechetkę za winną a prokuratura uznała, że nie są to czyny zabronione? Bo szarpanie i poniżanie dziecka jak prasa huczała to szarpanie, i na to są paragrafy. Zwłaszcza, że podobno dzieci miały siniaki. Widać, że sprawa była uknuta i grubymi nićmi szyta. Za rok wybory i brudna kapania rozpoczęła się na całego

Kornel
Gość

szkoda gadac

123
Gość

Czyn nie mial znamion czynu zabronionego to znaczy ze katecheci moga szarpac ,ponizac dzieci.

Piotr
Gość

Pytanie tylko czy szarpała, bo nadal nikt dowodów nie wskazał … prokuratura też nie znalazła. A za poniżanie dzieci są paragrafy. Jak by taka sytuacja miała miejsce, nikt by sprawy nie umorzył.

Anonimowo
Gość

„obecnie udzielony jej został przez dyrekcję szkoły roczny urlop dla poratowania zdrowia” aha, czyli nie dość, że nie została uznana winną, to jeszcze jest poszkodowaną… brak słów.

Obserwujący
Gość

nie jestem zwolenniczką tej pani, ale pomyślcie trochę. Po prostu skorzystała z przysługującego jej prawa. Nie trzeba nie wiadomo jak sie znać na przepisach karty nauczyciela, ale dziecko w przedszkolu wie, ze do takiego urlopu nauczyciel ma prawo. Zorientujcie sie najpierw, zanim zaczniecie bzdety wypisywać

wpDiscuz