Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

XIII Kampania Białych Serc w Stupsku


20 października w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Stupsk odbyło się podsumowanie XIII Kampanii Białych Serc. W tym roku akcja przebiega pod hasłem „POWIEDZ STOP  UZALEŻNIENIOM”, którego przesłaniem przewodnim jest zapobieganie zagrożeniu jakim jest brak właściwego wzorca, które w przyszłości prowadzić może do zachowań agresywnych, a chęć zaimponowania kolegom z klasy do wejścia na drogę uzależnienia.


Gmina Stupsk od 2008 roku, pod czujnym okiem koordynatora Pani Iwony Mikołajczyk – Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Stupsku włącza się w solidarny protest przeciwko narkotykom. Tym razem spróbowaliśmy spojrzeć na problem uzależnienia oczami dzieci, co zaowocowało powstaniem pięknego i mądrego filmu, który zaprezentowaliśmy podczas podsumowania. Dzisiejszego dnia mieliśmy również okazję gościć Pana Mariusza Zalewskiego – pomysłodawcę Kampanii Białych Serc oraz Pana Witolda Kiejrysa – poetę, pisarza, a przede wszystkim, jak sam o sobie mówi –„człowieka, do tego alkoholika, nie pijącego od wielu lat”, który przedstawił nam świadectwo swojego życia. Na koniec odbyło się wręczenie nagród zwycięzcom konkursu poetyckiego „STOP uzależnieniom” zorganizowanego przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Stupsku. Nagrody zdobyli:
Kategoria II-III kl. gimnazjum:
I miejsce – Dominika Piotrkowska
Kategoria IV-VII kl. Szkoły Podstawowej:
I miejsce – Zofia Wtulich , SP w Stupsku
II miejsce – Zuzanna Mieszczyńska, SP w Stupsku
III miejsce – Wiktoria Zaborowska, SP im. rtm. Witolda Pileckiego w Wyszynach Kościelnych
Wyróżnienia:
Stefania Dolatowska, SP w Morawach
Hubert Czaplicki, SP w Morawach.

źródło i fot. GBP w Stupsku

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x