Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Pijany i z zakazem kierowania staranował bramę. Został zatrzymany


Trwają czynności mławskiej policji w sprawie nietrzeźwego kierującego, który wjechał na teren firmy w miejscowości Dunaj i po interwencji ochrony staranował zamkniętą bramę. Podejrzany to 55-letni mieszkaniec pow. mławskiego, został zatrzymany chwilę po zgłoszeniu.


Do zdarzenia doszło w poniedziałek, o godz. 19:15. Mężczyzna kierujący samochodem osobowym marki Seat Alhambra wjechał przez otwartą bramę na teren firmy, uszkodził kilka plastikowych pojemników po czym wyjechał, taranując zamkniętą bramę. Policję powiadomił pracownik ochrony. Mężczyznę zatrzymano chwilę po zgłoszeniu, na terenie gm. Stupsk, to 55 – letni Janusz O., mieszkaniec pow. mławskiego. W chwili zatrzymania miał w organizmie ponad 1,60 promila alkoholu a ponadto sądowy zakaz kierowania pojazdami. Mężczyzna został osadzony w mławskim areszcie. Postępowanie prowadzi KPP w Mławie.

Zgodnie z kodeksem karnym art. 178 a § 4. Jeżeli sprawca czynu określonego w § 1 był wcześniej prawomocnie skazany za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego (…) albo dopuścił się czynu określonego w § 1 w okresie obowiązywania zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych orzeczonego w związku ze skazaniem za przestępstwo, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

źródło: KPP Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x