Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Klasy czwarte lekcję historii poznały w Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej


W dniu 19 października 2017r. uczniowie klas IV pod opieką nauczycielek Agnieszki Kowalskiej i Ewy Kowalskiej odwiedzili Muzeum Ziemi Zawrzeńskiej.


Pani Katarzyna Skorupa-Malińska,  Kustosz zajmujący się także działem oświaty, oprowadziła  grupę i szczegółowo zapoznała dzieci z dziejami Mławy i historycznej Ziemi Zawkrzeńskiej.

Uczniowie obejrzeli wystawę  prezentującą zabytki związane z działalnością człowieka na naszym terenie od późnej epoki kamienia poprzez kolejne okresy dziejowe do późnego średniowiecza oraz ekspozycję przedstawiającą dzieje Mławy i historycznej Ziemi Zawkrzeńskiej od XVI wieku do zakończenia II wojny światowej .

Dla większości uczniów była to pierwsza wizyta w naszym muzeum. Dzieci na pamiątkę otrzymały pocztówki przedstawiające ważne wydarzenia z historii miasta, w tym związane z patronem szkoły Józefem Ostaszewskim.

Źródło i fot. SP nr 3 w Mławie

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x