Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Sławomir Kowalewski kandydat na burmistrza Mława 2018 samorządowcy Mława powiat mławski
Logo
Czarnecka Bielska
Szpulka Mława tkaniny pasmanteria dodatki krawieckie nowo otwarty sklep

Klasy czwarte lekcję historii poznały w Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej


W dniu 19 października 2017r. uczniowie klas IV pod opieką nauczycielek Agnieszki Kowalskiej i Ewy Kowalskiej odwiedzili Muzeum Ziemi Zawrzeńskiej.

Marek Kiełbiński kandydatna burmistrza Mławy PiS

Pani Katarzyna Skorupa-Malińska,  Kustosz zajmujący się także działem oświaty, oprowadziła  grupę i szczegółowo zapoznała dzieci z dziejami Mławy i historycznej Ziemi Zawkrzeńskiej.

Uczniowie obejrzeli wystawę  prezentującą zabytki związane z działalnością człowieka na naszym terenie od późnej epoki kamienia poprzez kolejne okresy dziejowe do późnego średniowiecza oraz ekspozycję przedstawiającą dzieje Mławy i historycznej Ziemi Zawkrzeńskiej od XVI wieku do zakończenia II wojny światowej .

Dla większości uczniów była to pierwsza wizyta w naszym muzeum. Dzieci na pamiątkę otrzymały pocztówki przedstawiające ważne wydarzenia z historii miasta, w tym związane z patronem szkoły Józefem Ostaszewskim.

Źródło i fot. SP nr 3 w Mławie

Udostępnij:
Henryk Antczak
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

1500