Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Wodę z wodociągu w Bońkowie Podleśnym można pić po przegotowaniu


W ubiegłą środę 18 października br. mławski sanepid wydał decyzję o zakazie spożywania wody ze stacji uzdatniania w Bońkowie Podleśnym (gm. Radzanów). Po otrzymaniu ostatnich wyników badań dopuszczono wodę do spożycia po przegotowaniu. Woda dalej pozostaje silnie chlorowana.


Dziś sanepid wydał decyzję o warunkowym dopuszczeniu wody do spożycia.

– Wyniki badań poprawiły się. Wodę można spożywać po przegotowaniu. Nadal nadzorujemy jakość wody z tego ujęcia, jutro będzie po raz kolejny badana – informuje Ewa Sztuba dyrektor PSSE w Mławie.

– Dość trudno jest określić przyczynę pojawienia się bakterii w wodociągu, przyczyny musi szukać właściciel, który eksploatuje wodociąg. Według takich nieoficjalnych ustaleń do skażenia mogło dojść poprzez przedostanie się wód opadowych do ujęcia wody, mamy bowiem w tym czasie dość dużo opadów – dodaje Ewa Sztuba, zapytana o przyczynę skażenia.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x