Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Nagrody starosty z okazji Dnia Edukacji Narodowej wręczone


W piątek 20 października nauczyciele szkół średnich, dla których organem prowadzącym jest samorząd powiatu mławskiego spotkali się na uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej w Sali I Liceum Ogólnokształcącego. To spotkanie było również okazją do wręczenia przyznawanych corocznie wyróżniającym się pedagogom nagród starosty.


Dotychczas samorząd miejski i powiatowy takie uroczystości organizowały wspólnie. W tym roku jedynie powiat zdecydował się na taką wspólną dla wszystkich szkół formę świętowania. Uroczystość poprowadziła Bożena Tomkiel, dyrektor wydziału edukacji a nagrody wręczała – pod nieobecność starosty – wicestarosta Barbara Gutowska.

Powiatowa uroczystość rozpoczęła się od pokazów tanecznych w wykonaniu grupy Elite Dance Mława. Następnie w koncercie przygotowanym specjalnie dla nauczycieli wystąpili – również nauczyciele – Marta i Paweł Stawińscy. W ich przebojowym wykonaniu usłyszeliśmy zarówno doskonale znane standardy muzyki rozrywkowej jak i własne kompozycje. Ci sami muzycy poprowadzili taneczną część uroczystości zaplanowaną już po tej oficjalnej.

W tym roku nagrody starosty otrzymali (kolejność alfabetyczna):

Jolanta Bem – dyrektor PODN w Mławie. Jak czytamy w uzasadnieniu – wzorowo planuje I organizuje pracę Ośrodka. Dokłada wszelkich starań, aby zapewnić nowoczesną bazę szkoleniową oraz wysoką jakość i szeroką gamę różnych form doskonalenia. Ośrodek systematycznie umacniał swoją pozycję, stając się prestiżową I liczącą się na rynku edukacyjnym palcówką. Wysoka jakość pracy potwierdzona została akredytacją Mazowieckiego Kuratora Oświaty w 2017 r.

Andrzej Goszczycki – nauczyciel geografii w Zespole Szkół Nr 1 w Mławie. Na lekcjach stosuje nowatorskie metody pracy osiągając wysokie wyniki nauczania. Chętnie podejmuje wyzwania I pracuje dodatkowo z młodzieżą uzyskując sukcesy dydaktyczne i wychowawcze. Pełnił funkcję lidera przy organizacji wielu wydarzeń szkolnych m.in konferencji naukowej poświęconej wartościom, Dniu Europejczyka oraz akademii szkolnych. Systematycznie podnosi swoje kwalifikacje i chętnie dzieli się wiedzą i umiejętnościami z innymi poprzez prowadzenie lekcji otwartych i pełnienie funkcji opiekuna stażu nauczyciela na kolejny stopień awansu zawodowego.

Maria Kaczmarczyk – pedagog w Ośrodku Szkolno – Wychowawczym. Jest inicjatorką wprowadzenia narzędzia do diagnozowania PAC1, PAC2 Gunzburga oraz współautorką dwóch programów wychowawczych dla oddziałów edukacyjno – terapeutycznych. Jej uczniowie brali udział w konkursach o zasięgu lokalnym i krajowym – m.in “Choinki jedynki”. Aktywnie włącza się w organizację imprez  i uroczystości szkolnych oraz środowiskowych współpracując z MDK, na których jej wychowankowie prezentują swoje umiejętności aktorskie i taneczne.

Urszula Mariola Makowska – dyrektor Zespołu Szkół nr 1. Wzorowo planuje i organizuje uroczystości szkolne, do których w tym roku należy zorganizowanie 70 – lecia szkoły oraz zjazdu absolwentów. Pani dyrektor przeprowadziła wiele remontów i inwestycji ze środków budżetowych, ale również pozyskanych z Funduszu Ochrony Środowiska I Unii Europejskiej. Systematycznie współpracuje z  pracodawcami I Stacją Szkół Budowlanych przy Polskiej Izbie Przemysłowo – Handlowej podnosząc jakość kształcenia praktycznego uczniów. Dba o nowoczesne wyposażenie szkoły wzbogacając systematycznie jej bazę technodydaktyczną.

Marek Próchniak – nauczyciel elektronicznych przedmiotów zawodowych w ZS nr 3. Od wielu lat organizuje szkolny etap Olimpiady Wiedzy Technicznej, a jego uczniowie odnosili sukcesy na szczeblu okręgowym I ogólnopolskim, zdobywając tytuł laureata lub finalisty. W roku szkolnym 2016/2017 uczeń zajął III miejsce w Międzynarodowym Konkursie Elektronicznym w Wilnie, a w Konkursie Wiedzy I Umiejętności Technicznych w Ciechanowie jego uczniowie zajęli drużynowo I miejsce. Był opiekunem stypendysty w ramach programu “Mazowsze – stypendia dla uczniów szkół zawodowych”. Dzięki jego działaniom Technkum nr 3 w latach 2014 – 2017 otrzymało 3 Srebrne Tarcze w Ogólnopolskim Rankingu Techników “Perspektywy”.

Alicja Sumeradzka – dyrektor Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej. Stworzyła autorski program z zakresu doradztwa zawodowego oraz jest autorką monografii pracy doradcy zawodowego z której korzystali studenci Uniwersytetu Gdańskiego. Prowadzi sieci współpracy i samokształcenia dla psychologów i pedagogów oraz służy innym jako ekspert I doradca. Otwarta na potrzeby uczniów, rodziców, nauczycieli oraz studentów, dla których w roku szkolnym 2016/2017 zorganizowała 6 praktyk.

Elżbieta Śliwińska – pedagog w I LO. Wzorowo sprawuje opiekę nad organizacjami działającymi w szkole oraz chętnie dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem z innymi. Prowadzi szeroką działalność profilaktyczną. Współpracując z MOPS utworzyła dużą grupę wolontariuszy I kieruje ich pracą. Cyklicznie I efektywnie współpracuje z wieloma instytucjami wspierającymi codzienne funkcjonowanie szkoły. W 2016 r. była współorganizatorką Wielkiego Finału Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Anna Tańska – nauczycielka przedmiotów zawodowych w ZS nr 2. Systematycznie podnosi swoje kwalifikacje a zdobytą wiedzę wykorzystuje na lekcjach, stosując metody pracy rozwijające u uczniów wyobraźnię oraz uczące rozwiązywania problemów w sposób twórczy. W roku szkolnym 2015/2016 sprawowała opiekę nad dwiema stypendystkami w programie “Mazowsze – stypendia dla uczniów szkół zawodowych”. Jej uczniowie brali udział w Olimpiadzie smaku, Olimpiadzie Wiedzy o Żywieniu, Konkursie Mazurki – nie tylko muzyczne formy smaku, w którym otrzymali wyróżnienie. Wielokrotnie organizowała wycieczki dydaktyczne na Targi Eurogastro oraz Targi Turystyczne.

Anna Alina Zglinicka – nauczycielka przedmiotów zawodowych w Zespole Szkół nr 4. W pracy z uczniami stosuje aktywizujące metody nauczania, rozbudzając zainteresowanie wiedzą ekonomiczną. Jej uczniowie zajmowali bardzo wysokie miejsca w konkursach takich jak: Młody Przedsiębiorca, konkurs Wiedzy Ekonomicznej, Olimpiada Ekonomiczna. W roku 2016/2017 była opiekunem merytorycznym uczniów, którzy otrzymali stypendium Marszałka Województwa Mazowieckiego w ramach programu “Mazowsze – stypendia dla uczniów szkół zawodowych”. Podejmuje wiele działań przygotowujących uczniów do egzaminów zawodowych, dzięki czemu osiąga wysoką zdawalność.

JK

« 1 z 2 »
Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo
Anonimowo
6 lata temu

Super Ci Tancerze

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x