Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

Mławianie pamiętali o księdzu męczenniku


W niedzielę, 23 października w kościele pod wezwaniem Matki Bożej Królowej Polski w Mławie odbyła się uroczysta Msza święta.  Upamiętniała ona 33. rocznicę męczeńskiej śmierci błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki.

KSP Mława nabór

Po mszy przed pamiątkową tablicą na frontonie kościoła, która poświęcona jest księdzu Popiełuszce wieńce złożyli, Anna Cicholska poseł na Sejm RP, Jan Maria Jackowski – Senator RP, Sławomir Kowalewski – burmistrz miasta Mława wraz z Krzysztofem Wasiłowskim –  wiceprzewodniczącym Rady Miasta, Henryk Antczak – przewodniczący Rady Powiatu wraz z sekretarzem powiatu Cezarym Kądrzyckim. Hołd błogosławionemu księdzu złożyli również: biskup senior diecezji płockiej Roman Marcinkowski,  ksiądz dziekan Kazimierz Ziółkowski oraz przedstawiciele mławskiego oddziału „Solidarność” z przewodniczącym Mirosławem Zbrzeznym i „Solidarności” Ursus wraz z przewodniczącym zarządu Regionu Mazowsze Andrzejem Kropiwnickim, przedstawiciele partii Prawo i Sprawiedliwość z przewodniczącym Janem Łukasikiem, oraz Stowarzyszenie Pontyfikat Jana II z prezesem Janem Golcem. Obecni byli również parafianie, a także inni mieszkańcy Mławy, którzy pamiętali o rocznicy śmierci księdza Jerzego.

red.

Fot. RW

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

1 Komentarz w artykule "Mławianie pamiętali o księdzu męczenniku"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
mławianin
Gość

Panie Łukasik, niech Pan zrobi wreszcie coś dobrego dla miasta, i przestanie zapraszać na imprezy okolicznościowe,” WIKIPEDIE „JACKOWSKIEGO —TRUNKOWEGO I SMAKOSZA CZYSTEJ, I KOMENTATORA WE WSZYSTKICH STACJACH TV NA KAŻDY TEMAT. na pewno św.P ksiądz JERZY wstydził by się takiego senatora.

wpDiscuz