Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
kursy na koparki
Logo
meblolux

Mławianie pamiętali o księdzu męczenniku


W niedzielę, 23 października w kościele pod wezwaniem Matki Bożej Królowej Polski w Mławie odbyła się uroczysta Msza święta.  Upamiętniała ona 33. rocznicę męczeńskiej śmierci błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki.

Po mszy przed pamiątkową tablicą na frontonie kościoła, która poświęcona jest księdzu Popiełuszce wieńce złożyli, Anna Cicholska poseł na Sejm RP, Jan Maria Jackowski – Senator RP, Sławomir Kowalewski – burmistrz miasta Mława wraz z Krzysztofem Wasiłowskim –  wiceprzewodniczącym Rady Miasta, Henryk Antczak – przewodniczący Rady Powiatu wraz z sekretarzem powiatu Cezarym Kądrzyckim. Hołd błogosławionemu księdzu złożyli również: biskup senior diecezji płockiej Roman Marcinkowski,  ksiądz dziekan Kazimierz Ziółkowski oraz przedstawiciele mławskiego oddziału „Solidarność” z przewodniczącym Mirosławem Zbrzeznym i „Solidarności” Ursus wraz z przewodniczącym zarządu Regionu Mazowsze Andrzejem Kropiwnickim, przedstawiciele partii Prawo i Sprawiedliwość z przewodniczącym Janem Łukasikiem, oraz Stowarzyszenie Pontyfikat Jana II z prezesem Janem Golcem. Obecni byli również parafianie, a także inni mieszkańcy Mławy, którzy pamiętali o rocznicy śmierci księdza Jerzego.

red.

Fot. RW

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

1
KOMENTARZE

1500
mławianin

Panie Łukasik, niech Pan zrobi wreszcie coś dobrego dla miasta, i przestanie zapraszać na imprezy okolicznościowe,” WIKIPEDIE „JACKOWSKIEGO —TRUNKOWEGO I SMAKOSZA CZYSTEJ, I KOMENTATORA WE WSZYSTKICH STACJACH TV NA KAŻDY TEMAT. na pewno św.P ksiądz JERZY wstydził by się takiego senatora.