Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Tomasz Gralewicz Jerzy Rakowski kandydat do Rady Powiatu Mławskiego wybory samorządowe 2018
Logo
Czarnecka Bielska
Szpulka Mława tkaniny pasmanteria dodatki krawieckie nowo otwarty sklep

Dzierzgowo. „Ślubujemy sercem mierzyć świat!”


13 październik 2017 roku to data, która na długo zagości w pamięci dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniów klasy I Szkoły Podstawowej im. marsz. Józefa Piłsudskiego w Dzierzgowie.W tym dniu odbyło się uroczyste ślubowanie i pasowanie na przedszkolaków i uczniów.

Marek Kiełbiński kandydatna burmistrza Mławy PiS

Punktualnie, o godzinie 9.00 Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego powitała przybyłych na uroczystość gości: wójta gminy Dzierzgowo Pana Rafała Kucińskiego, p.o. Dyrektora Szkoły Podstawowej w Dzierzgowie Panią Grażynę Czupryn, księży, nauczycieli, uczniów i rodziców.

Zanim dzieci oficjalnie zostały przedszkolakami i uczniami, zaprezentowały swoje umiejętności wokalne, recytatorskie i taneczne  przygotowane pod kierunkiem wychowawczyń: p. Elżbiety Dec, p. Haliny Tańskiej oraz p. Marzeny Budnej.

Odświętny strój, a także wystrój sali podkreśliły doniosłość wydarzenia. Po zakończeniu części artystycznej Rodzice zwrócili się z prośbą do Pani p.o. Dyrektora o przyjęcie ich pociech do grona społeczności szkolnej.W niezwykle podniosłej atmosferze dzieci złożyły uroczyste ślubowanie, a p.o. Dyrektora Szkoły Pani Grażyna Czupryn za pomocą zaczarowanego ołówka dokonała pasowania.

Na pamiątkę tej ważnej chwili dzieci otrzymały dyplomy, drobne upominki oraz wiele serdecznych słów i życzeń.

Rodzice z dumą, radością, a także wzruszeniem obserwowali swoje pociechy. Był to niezapomniany dzień, pełen emocji i miłych wrażeń zarówno dla dzieci, rodziców jak i nauczycieli.

Źródło i fot. SP w Dzierzgowie

Udostępnij:
Henryk Antczak
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

1
KOMENTARZE

1500
Olka

Aż miło popatrzeć