Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

Dzierzgowo. „Ślubujemy sercem mierzyć świat!”


13 październik 2017 roku to data, która na długo zagości w pamięci dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniów klasy I Szkoły Podstawowej im. marsz. Józefa Piłsudskiego w Dzierzgowie.W tym dniu odbyło się uroczyste ślubowanie i pasowanie na przedszkolaków i uczniów.

KSP Mława nabór

Punktualnie, o godzinie 9.00 Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego powitała przybyłych na uroczystość gości: wójta gminy Dzierzgowo Pana Rafała Kucińskiego, p.o. Dyrektora Szkoły Podstawowej w Dzierzgowie Panią Grażynę Czupryn, księży, nauczycieli, uczniów i rodziców.

Zanim dzieci oficjalnie zostały przedszkolakami i uczniami, zaprezentowały swoje umiejętności wokalne, recytatorskie i taneczne  przygotowane pod kierunkiem wychowawczyń: p. Elżbiety Dec, p. Haliny Tańskiej oraz p. Marzeny Budnej.

Odświętny strój, a także wystrój sali podkreśliły doniosłość wydarzenia. Po zakończeniu części artystycznej Rodzice zwrócili się z prośbą do Pani p.o. Dyrektora o przyjęcie ich pociech do grona społeczności szkolnej.W niezwykle podniosłej atmosferze dzieci złożyły uroczyste ślubowanie, a p.o. Dyrektora Szkoły Pani Grażyna Czupryn za pomocą zaczarowanego ołówka dokonała pasowania.

Na pamiątkę tej ważnej chwili dzieci otrzymały dyplomy, drobne upominki oraz wiele serdecznych słów i życzeń.

Rodzice z dumą, radością, a także wzruszeniem obserwowali swoje pociechy. Był to niezapomniany dzień, pełen emocji i miłych wrażeń zarówno dla dzieci, rodziców jak i nauczycieli.

Źródło i fot. SP w Dzierzgowie

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

1 Komentarz w artykule "Dzierzgowo. „Ślubujemy sercem mierzyć świat!”"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
Olka
Gość

Aż miło popatrzeć

wpDiscuz