Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Dzierzgowo. „Ślubujemy sercem mierzyć świat!”


13 październik 2017 roku to data, która na długo zagości w pamięci dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniów klasy I Szkoły Podstawowej im. marsz. Józefa Piłsudskiego w Dzierzgowie.W tym dniu odbyło się uroczyste ślubowanie i pasowanie na przedszkolaków i uczniów.


Punktualnie, o godzinie 9.00 Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego powitała przybyłych na uroczystość gości: wójta gminy Dzierzgowo Pana Rafała Kucińskiego, p.o. Dyrektora Szkoły Podstawowej w Dzierzgowie Panią Grażynę Czupryn, księży, nauczycieli, uczniów i rodziców.

Zanim dzieci oficjalnie zostały przedszkolakami i uczniami, zaprezentowały swoje umiejętności wokalne, recytatorskie i taneczne  przygotowane pod kierunkiem wychowawczyń: p. Elżbiety Dec, p. Haliny Tańskiej oraz p. Marzeny Budnej.

Odświętny strój, a także wystrój sali podkreśliły doniosłość wydarzenia. Po zakończeniu części artystycznej Rodzice zwrócili się z prośbą do Pani p.o. Dyrektora o przyjęcie ich pociech do grona społeczności szkolnej.W niezwykle podniosłej atmosferze dzieci złożyły uroczyste ślubowanie, a p.o. Dyrektora Szkoły Pani Grażyna Czupryn za pomocą zaczarowanego ołówka dokonała pasowania.

Na pamiątkę tej ważnej chwili dzieci otrzymały dyplomy, drobne upominki oraz wiele serdecznych słów i życzeń.

Rodzice z dumą, radością, a także wzruszeniem obserwowali swoje pociechy. Był to niezapomniany dzień, pełen emocji i miłych wrażeń zarówno dla dzieci, rodziców jak i nauczycieli.

Źródło i fot. SP w Dzierzgowie

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Olka
Olka
5 lata temu

Aż miło popatrzeć

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x