Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Wczoraj przedszkolaki, dzisiaj już pierwszaki! – uroczystość w Szkole Podstawowej nr 2


Piątek 13 października był w naszej szkole dniem zdecydowanie wyjątkowym. Oprócz uroczystości poświęconych Dniu Edukacji Narodowej, odbyło się również pasowanie Pierwszoklasistów. Do społeczności szkolnej przyjętych zostało 25 nowych uczniów.


ksp Mława
Reklama

Uroczystość odbyła się w sali gimnastycznej. Rozpoczęli ją przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego: Ola Grzybicka i Dawid Olszewski z klasy IIIa. Powitali oni wszystkich przybyłych gości, szczególnie panią dyrektor Romanę Olszewską, Burmistrza Miasta Mława
p. Sławomira Kowalewskiego, przewodniczącą Rady Rodziców p. Grażynę Kujawską oraz rodziców uczniów klasy pierwszej.

Następnie prowadzący zaprosili do obejrzenia części artystycznej, którą przygotowali uczniowie klasy pierwszej oraz ich starsi koledzy. Przez kilka ostatnich tygodni przygotowywali się do tej ważnej chwili, dlatego ich występ wypadł rewelacyjnie. Recytowali, śpiewali piosenki, tańczyli, a na koniec odpowiadali na pytania zadawane przez Dawida w wierszu „Kto Ty jesteś?”. Swoim występem udowodnili, że mogą już zostać włączeni do społeczności uczniowskiej „Dwójki”. Aby to nastąpiło, musieli na początku złożyć uroczyste ślubowanie.W niezwykle podniosłej atmosferze ślubowały być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.  Następnie pani dyrektor dokonała symbolicznego aktu pasowania na ucznia i razem z Burmistrzem Miasta, Przewodniczącą RR oraz wychowawczynią klasy p. Joanną Polakowską wręczyła dyplomy i upominki naszym małym bohaterom.

W imieniu uczniów klasy pierwszej głos zabrała Iza Sikora, która podziękowała za przyjęcie do społeczności uczniowskiej i złożyła na ręce pani dyrektor kwiaty. Na zakończenie uczniowie klas gimnazjalnych wykonali piosenkę przygotowaną z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Pasowanie na uczniów to wyjątkowo ważna uroczystość dla świeżo upieczonych Pierwszoklasistów. Szkołą to nowe obowiązki, otoczenie, a także nowe wyzwania. Wszystkim nowym uczniom życzymy wielu sukcesów i radości ze zdobywania wiedzy oraz samych radosnych chwil w murach naszej szkoły.

źródło i fot. SP nr 2

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x