Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

Pierwsza pomoc – tego trzeba się nauczyć


Każdy z nas może nauczyć się podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy, nawet skomplikowanie brzmiąca resuscytacja w rzeczywistości to kilka prostych czynności. Jednak od tego, czy znajdzie się osoba, kto je prawidłowo wykona może zależeć czyjeś życie. Pamiętaj, może to dotyczyć Ciebie lub Twoich bliskich.

KSP Mława nabór

Ważne jest by działać sprawnie, zachowując spokój i opanowanie. 19.10.2017r. uczniowie klas szóstych Szkoły Podstawowej nr 7 sprawdzali nabytą wiedzę i umiejętności podczas gry edukacyjnej ,,Pierwsza pomoc – tego można się nauczyć. Zespoły uczniów udzielały pomocy poszkodowanym w różnych sytuacjach: Filip biegnąc uderzył w ścianę, jadącej rowerem Emilce wbiegł pod koła pies, Gabrysia przewróciła się i skaleczyła rękę, Daniel i Jaś zderzyli się przy jeździe na hulajnogach. Krwawiące rany, utrata przytomności, ból i cierpienie nie trwało długo. Sprawnie pomocy udzielały grupy uczniów: zabezpieczając teren zdarzenia, sprawdzając i oceniając stan poszkodowanego, układając w pozycji bezpiecznej, a nawet wykonując resuscytację krążeniowo – oddechową, zaś dźwiękowy sygnał zbliżającej się karetki pogotowia świadczył o właściwie wezwanej fachowej pomocy lekarskiej. Wszystkie drużyny napisały test wiedzowy. W ten sposób dzieci od najmłodszych lat oswajają się ze świadomością niesienia pomocy poszkodowanym. Uczą się odpowiedniego zachowania w obliczu wypadku. Dzięki takim zajęciom uczymy odpowiedzialności za siebie i innych.

Gra została przygotowana przez uczniów i opiekunów szkolnych kół PCK i LOP – Ewę Ronkiewicz i Halinę Rakowską oraz pomagały w przeprowadzeniu, panie: Iwona Olszak, Elżbieta Gałowicz – pielęgniarka i Anna Robaczewska – pedagog szkolny.

źródło i fot: SP nr 7

« 1 z 2 »
Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz