Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Pierwsza pomoc – tego trzeba się nauczyć


Każdy z nas może nauczyć się podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy, nawet skomplikowanie brzmiąca resuscytacja w rzeczywistości to kilka prostych czynności. Jednak od tego, czy znajdzie się osoba, kto je prawidłowo wykona może zależeć czyjeś życie. Pamiętaj, może to dotyczyć Ciebie lub Twoich bliskich.


Ważne jest by działać sprawnie, zachowując spokój i opanowanie. 19.10.2017r. uczniowie klas szóstych Szkoły Podstawowej nr 7 sprawdzali nabytą wiedzę i umiejętności podczas gry edukacyjnej ,,Pierwsza pomoc – tego można się nauczyć. Zespoły uczniów udzielały pomocy poszkodowanym w różnych sytuacjach: Filip biegnąc uderzył w ścianę, jadącej rowerem Emilce wbiegł pod koła pies, Gabrysia przewróciła się i skaleczyła rękę, Daniel i Jaś zderzyli się przy jeździe na hulajnogach. Krwawiące rany, utrata przytomności, ból i cierpienie nie trwało długo. Sprawnie pomocy udzielały grupy uczniów: zabezpieczając teren zdarzenia, sprawdzając i oceniając stan poszkodowanego, układając w pozycji bezpiecznej, a nawet wykonując resuscytację krążeniowo – oddechową, zaś dźwiękowy sygnał zbliżającej się karetki pogotowia świadczył o właściwie wezwanej fachowej pomocy lekarskiej. Wszystkie drużyny napisały test wiedzowy. W ten sposób dzieci od najmłodszych lat oswajają się ze świadomością niesienia pomocy poszkodowanym. Uczą się odpowiedniego zachowania w obliczu wypadku. Dzięki takim zajęciom uczymy odpowiedzialności za siebie i innych.

Gra została przygotowana przez uczniów i opiekunów szkolnych kół PCK i LOP – Ewę Ronkiewicz i Halinę Rakowską oraz pomagały w przeprowadzeniu, panie: Iwona Olszak, Elżbieta Gałowicz – pielęgniarka i Anna Robaczewska – pedagog szkolny.

źródło i fot: SP nr 7

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x