Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Muzyczne podziękowanie Mławy dla 20. Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej. Koncert „Cantare”


17 października Zespół Artystyczny Seniorów „Cantare” oraz soliści występujący podczas koncertu zorganizowanego z okazji Święta Wojska Polskiego w Mławie dali gościnny występ w Klubie Wojskowym. Koncert przygotowany w podziękowaniu żołnierzom biorącym udział w tegorocznej X Rekonstrukcji Bitwy pod Mławą 1939, wzbudził ogromne wzruszenie wśród przybyłych. Na widowni oprócz wojskowych delegatów pojawili się również mieszkańcy miasta Bartoszyce.


Program artystyczny „Gdy piosenka szła do wojska, to śpiewała cała Polska” wniósł, jak przyznał sam zastępca dowódcy płk Wojciech Dobrzyń, wiele kolorytu do codziennego, koszarowego życia żołnierzy. Takie momenty, kiedy artyści dziękują obrońcom granic naszego kraju, nie zdarzają się zbyt często, i są zapewne wyrazem uznania dla ich poświęcenia i pracy, którą wykonują dla polskich obywateli.

W tym dniu artyści otrzymali owacje na stojąco, ale zostali również wspaniale przyjęci przez gospodarzy. Występujący zwiedzili Salę Tradycji 20. Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej im. Hetmana Polnego Litewskiego Wincentego Gosiewskiego oraz zjedli uroczystą kolację z dowództwem brygady.

W koncercie wystąpili: Zespół Artystyczny Seniorów „Cantare” oraz soliści Agata Grzegorczyk, Anna Ronkiewicz, Eliza Krzykowska, Damian Wasiak i Michał Gogolewski.

źródło i fot. MDK Mława

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x