Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Brazylijka i Indonezyjczyk gościli w “budowlance”


Za nami IV edycja programu „Peace cross-cultural understanding” w Zespole Szkół nr 1. Od 9 do 13 października gościliśmy Isabelę Secco z Brazylii oraz Kevina Henanta z Indonezji. Nasi uczniowie mieli szansę poznać kulturę i tradycje panujące w tych krajach oraz nawiązać przyjazne relacje z naszymi gośćmi.


Podczas tygodnia spędzonego w ZS Nr 1 woluntariusze prowadzili w języku angielskim cykl starannie przygotowanych warsztatów, podczas których można było dowiedzieć się ciekawych, a czasem zabawnych szczegółów z życia codziennego krajów, z których pochodzą. Goście opowiadali o środkach lokomocji, najpiękniejszych miejscach, potrawach oraz zwyczajach panujących w ich krajach. Ponadto spotykali się z młodzieżą popołudniami w celu integracji oraz umożliwienia uczniom szansy bezpośredniego kontaktu z nimi, lepszego poznania i nawiązania przyjaźni. Nasi goście, wraz z młodzieżą zwiedzili najciekawsze i najważniejsze miejsca w Mławie, poznali historię naszego miasta i panujące tu zwyczaje. Uczestniczyli również w popołudniu sportowym, zagrali mecz o puchar w kręgle oraz spędzili popołudnie w „Agro-Ranczo” w Kapuśniku.

Projekt realizowany był dzięki dużemu zaangażowaniu nauczycieli, którzy zapewnili naszym gościom zakwaterowanie i wyżywienie a także uczniów, którzy pomagali w organizacji rozrywki w wolnym czasie. Mamy nadzieję, że obcokrajowcy polubią nasze miasto oraz zaprzyjaźnią się z ludźmi, którzy włożyli w realizację projektu bardzo dużo pracy.

Koordynatorem projektu w naszej szkole jest nauczyciel języka angielskiego Pani Alina Zielińska wspierana przez innych anglistów: Edytę Tadrzak, Arkadiusza Olewińskiego oraz Michała Kozłowskiego.

Źródło i fot. ZS nr 1

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x