Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Jest zakaz spożywania wody z wodociągu w Bońkowie Podleśnym


Mławska Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna wczoraj wydała decyzję o zakazie spożywania wody dostarczanej wodociągiem do kilkunastu miejscowości w gminie Radzanów. W wodzie wykryto bakterie coli.


Zakaz spożywania wody objął miejscowości Bońkowo – Kościelne i Podleśne, Budy Matusy, Marysinek, Bieżany, Trzciniec, Józefowo, Zieluminek, Gradzanowo – Włościańskie, Zbęskie i Zbęskie Kolonia. Woda z wodociągu nadaje się jedynie do celów gospodarczych, nie mogą jej spożywać ludzie czy zwierzęta.

– Mieszkańcy zostali już poinformowani. Właściciel wodociągu – urząd gminy Radzanów zakupił już wodę w opakowaniach zbiorczych, dostarczona jest do sołtysów we wszystkich miejscowościach. Bakterie zostały wykryty wskutek działań w ramach bieżącego nadzoru nad jakością wody. Ostrzegamy przed spożywaniem takiej wody. Po jej wypiciu mogą nastąpić bóle brzucha, nudności i temperatura. W takim przypadku obowiązkowo trzeba skontaktować się z lekarzem – informuje Ewa Sztuba dyrektor PSSE w Mławie.

Dodatkowy punkt poboru wody pitnej uruchomiony został z hydrantu przy oczyszczalni ścieków w Radzanowie ul. Siemiątkowskiego 25A  i czynny będzie codziennie w godzinach 7.30 – 17.00.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
4 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Cola
Cola
3 lata temu

„Mieszkańcy zostali już poinformowani.” Bardzo śmieszne. Ci, do których dotarła kartka z informacją już wiedzą a reszta będzie się truć czekając aż ktoś ich powiadomi.

endek
endek
3 lata temu
Reply to  Cola

dobrze napisane ,,Kartka” bo nawet nie jest to informacja urzędowa. Niektóre są z pieczątką lecz nie podpisane , a na niektórych bawet KIEROWNIK nie przystemplował

Jarząbek
Jarząbek
3 lata temu

Niedługo trzeba się spodziewać tego samego w Mławie.
Już w jakiejś szkole wykryto bakterie coli w wodzie, a szefowa Sanepidu stwierdziła, że to się oderwało od rur – no proszę pani, ludzie dziś czytają nie tylko pani wypowiedzi, ale szukają również w necie wiarygodnych informacji na dany temat i okazuje się że pani informacja jest niewiarygodna i zakrawa na jakiś chory żart, bo bakterie coli mogą być tylko ze ścieków albo z gnojowic.

endek
endek
3 lata temu

Ciekawa forma komunikacji społecznej Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Radzanowie.Ciekawy przykład pisma urzędowego.

http://www.radzanow.com/asp/pliki/aktualnosci/informacja.pdf

4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x