Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo
meblolux

Jest zakaz spożywania wody z wodociągu w Bońkowie Podleśnym


Mławska Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna wczoraj wydała decyzję o zakazie spożywania wody dostarczanej wodociągiem do kilkunastu miejscowości w gminie Radzanów. W wodzie wykryto bakterie coli.

Zakaz spożywania wody objął miejscowości Bońkowo – Kościelne i Podleśne, Budy Matusy, Marysinek, Bieżany, Trzciniec, Józefowo, Zieluminek, Gradzanowo – Włościańskie, Zbęskie i Zbęskie Kolonia. Woda z wodociągu nadaje się jedynie do celów gospodarczych, nie mogą jej spożywać ludzie czy zwierzęta.

– Mieszkańcy zostali już poinformowani. Właściciel wodociągu – urząd gminy Radzanów zakupił już wodę w opakowaniach zbiorczych, dostarczona jest do sołtysów we wszystkich miejscowościach. Bakterie zostały wykryty wskutek działań w ramach bieżącego nadzoru nad jakością wody. Ostrzegamy przed spożywaniem takiej wody. Po jej wypiciu mogą nastąpić bóle brzucha, nudności i temperatura. W takim przypadku obowiązkowo trzeba skontaktować się z lekarzem – informuje Ewa Sztuba dyrektor PSSE w Mławie.

Dodatkowy punkt poboru wody pitnej uruchomiony został z hydrantu przy oczyszczalni ścieków w Radzanowie ul. Siemiątkowskiego 25A  i czynny będzie codziennie w godzinach 7.30 – 17.00.

red.

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

4 - liczba komentarzy w artykule "Jest zakaz spożywania wody z wodociągu w Bońkowie Podleśnym"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
Cola
Gość

„Mieszkańcy zostali już poinformowani.” Bardzo śmieszne. Ci, do których dotarła kartka z informacją już wiedzą a reszta będzie się truć czekając aż ktoś ich powiadomi.

endek
Gość

dobrze napisane ,,Kartka” bo nawet nie jest to informacja urzędowa. Niektóre są z pieczątką lecz nie podpisane , a na niektórych bawet KIEROWNIK nie przystemplował

Jarząbek
Gość

Niedługo trzeba się spodziewać tego samego w Mławie.
Już w jakiejś szkole wykryto bakterie coli w wodzie, a szefowa Sanepidu stwierdziła, że to się oderwało od rur – no proszę pani, ludzie dziś czytają nie tylko pani wypowiedzi, ale szukają również w necie wiarygodnych informacji na dany temat i okazuje się że pani informacja jest niewiarygodna i zakrawa na jakiś chory żart, bo bakterie coli mogą być tylko ze ścieków albo z gnojowic.

endek
Gość

Ciekawa forma komunikacji społecznej Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Radzanowie.Ciekawy przykład pisma urzędowego.

http://www.radzanow.com/asp/pliki/aktualnosci/informacja.pdf

wpDiscuz