Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Debiut jak marzenie. Podwójne złoto Kowalskiej


W swojej przygodzie ze sportem Aleksandra Kowalska zajmowała się bieganiem i pływaniem. W  drugiej konkurencji zaliczyła nawet występy na mistrzostwach Polski. Jednak poszukiwania odpowiedniej dyscypliny nadal trwały.


Wszystko zmieniło się dopiero rozmowa z prezesem  Polskiego Związku Kolarskiego Dariuszem Banaszkiem. To okazał się strzał w przysłowiową „dziesiątkę”. Dzięki jego wstawiennictwu uczennica Katolickiej Szkoły Podstawowej w Mławie trafiła pod skrzydła Marcina Adamowa.

Ten szkoleniowiec na co dzień pracuje w klubie BMC Nowatex Ziemia Darłowska, odpowiada także za wyniki kadry Polski juniorek. Współpraca rozpoczęła się w czerwcu, a cztery miesięcy później Kowalska została rzucona na szerokie wody. Wzięła udział w mistrzostwach Polski w jeździe na czas.

Adamów nie oszczędził debiutantki – wystawił naszą krajankę w dwóch konkurencjach. W obu nie zawiodła, a wręcz potwierdziła, że w pełni zasłużyła na zaufanie swojego nowego trenera. W jeździe parami mogła się cieszyć z Martą Jaskulską ze złotych krążków. Najgroźniejsze konkurentki z Kalisza wyprzedziły o blisko minutę.

Szybko okazało się, że nie było to jedyne trofeum Kowalskiej. Stanęła  wraz z Jaskulską i Aleksandrą Woźniak do batalii w drużynie. Wspólnie pokonał dystans 29 kilometrów najszybciej – konkurentki z Kórnika wyprzedziły o trzydzieści sekund. Brąz przypadł w udziale reprezentantkom Stali Grudziądz.

RS

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x