Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Henryk Antczak kandydat do Rady Powiatu Mławskiego wybory samorządowe 2018
Logo
Cezary Kądrzycki kandydat do Rady Miasta Mława
Szpulka Mława tkaniny pasmanteria dodatki krawieckie nowo otwarty sklep

Debiut jak marzenie. Podwójne złoto Kowalskiej


W swojej przygodzie ze sportem Aleksandra Kowalska zajmowała się bieganiem i pływaniem. W  drugiej konkurencji zaliczyła nawet występy na mistrzostwach Polski. Jednak poszukiwania odpowiedniej dyscypliny nadal trwały.

Marek Kiełbiński kandydatna burmistrza Mławy PiS

Wszystko zmieniło się dopiero rozmowa z prezesem  Polskiego Związku Kolarskiego Dariuszem Banaszkiem. To okazał się strzał w przysłowiową „dziesiątkę”. Dzięki jego wstawiennictwu uczennica Katolickiej Szkoły Podstawowej w Mławie trafiła pod skrzydła Marcina Adamowa.

Ten szkoleniowiec na co dzień pracuje w klubie BMC Nowatex Ziemia Darłowska, odpowiada także za wyniki kadry Polski juniorek. Współpraca rozpoczęła się w czerwcu, a cztery miesięcy później Kowalska została rzucona na szerokie wody. Wzięła udział w mistrzostwach Polski w jeździe na czas.

Adamów nie oszczędził debiutantki – wystawił naszą krajankę w dwóch konkurencjach. W obu nie zawiodła, a wręcz potwierdziła, że w pełni zasłużyła na zaufanie swojego nowego trenera. W jeździe parami mogła się cieszyć z Martą Jaskulską ze złotych krążków. Najgroźniejsze konkurentki z Kalisza wyprzedziły o blisko minutę.

Szybko okazało się, że nie było to jedyne trofeum Kowalskiej. Stanęła  wraz z Jaskulską i Aleksandrą Woźniak do batalii w drużynie. Wspólnie pokonał dystans 29 kilometrów najszybciej – konkurentki z Kórnika wyprzedziły o trzydzieści sekund. Brąz przypadł w udziale reprezentantkom Stali Grudziądz.

RS

Udostępnij:
Henryk Antczak
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

1500