Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Warsztaty kodowania w Wieczfni Kościelnej


Również w tym roku odbywają się zajęcia i warsztaty w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania – akcji zapoczątkowanej już cztery lata temu. Ma ona na celu – poprzez atrakcyjne formy warsztatowe – zainteresować dzieci i młodzież programowaniem i udowodnić, że jest ono zarówno ciekawe jak i przydatne.


Gminna Biblioteka Publiczna w Wieczfni Kościelnej w ramach tej akcji zaprosiła na takie warsztaty z kodowania uczniów klas trzecich miejscowej szkoły podstawowej. Młodzi adepci tej dziedziny zajęcia rozpoczynali od rozszyfrowania pojęcia programowanie. Pomocna okazała się tu metoda „burzy mózgów”. Pierwszym programowaniem było przygotowanie osoby prowadzącej. Miało to pokazać wagę i rolę kolejności i precyzji w wypowiadaniu komend i poleceń.

Drugim zadaniem było ułożenie rozsypanki obrazkowej. Dzięki pracy grupowej i to zadanie nie sprawiło większych trudności. Odrobinę trudniejszym zadaniem było odgadnięcie kodu, pod którym kryły się zaszyfrowane wyrazy. Ostatecznie jednak okazało się, że i to zadanie udało się wykonać dość szybko i bezbłędnie.

Ostatnią fazą warsztatów były rozgrywki w grę CodeMonkey, w której sterowana przez gracza małpka zbiera banany. Nauka poprzez zabawę to przecież sprawdzony i wypróbowany już w zajęciach edukacyjnych sposób na szybką naukę. Sądząc z zadowolonych min trzecioklasistów można mieć nadzieję, że nie przeraziło ich wyobrażenie, że kodowanie to coś strasznie trudnego i niezrozumiałego. Po tych warsztatach na pewno stało się bardziej przystępne, a nawet przyjemne.

źródło i fot.:GBP w Wieczfni Kościelnej

oprac. red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x