Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Międzynarodowy Dzień Mediacji 2017 również w Mławie


Wzorem lat ubiegłych, w tygodniu od 16 do 20 października br., obchodzony będzie tzw. Tydzień Mediacji. Tegoroczny Międzynarodowy Dzień Mediacji przypada 19 października 2017 r.Organizatorem dnia Mediacji jest Ministerstwo Sprawiedliwości.


W całej Polsce , w ciągu tego tygodnia, trwają  dyżury mediatorów w sądach, zakładach karnych,  Policji i w innych instytucjach.W sądach organizowane są spotkania sędziów z mediatorami, pełnomocnikami procesowymi oraz stronami postępowań sądowych, a także innymi przedstawicielami zawodów prawniczych. Ministerstwo Sprawiedliwości w tym roku postanowiło zaangażować się w szczególny sposób w promocję mediacji w środowisku szkolnym, mówić o niej w kontekście edukacji prawnej. Na tegoroczny Międzynarodowy Dzień Mediacji, który w tym roku przypada na 19 października 2017 r., Ministerstwo Sprawiedliwości wspólnie z norweskim partnerem organizacją „Trygg Læring” (Safe Learning) zaplanowało międzynarodową konferencję pt. „Edukacja prawna młodzieży oraz mediacja w szkole – w świetle teorii i praktyki”. W ramach Tygodnia Mediacji koordynacją działań o charakterze lokalnym zajęli się właściwi koordynatorzy ds. mediacji w sądach okręgowych. ( źródło: ms.gov.pl)

W tę ważną inicjatywę włącza się także Komenda Powiatowa Policji w Mławie, organizując telefoniczny punkt informacyjny. Dyżury pełnione będa od dziś do 20 października, w godz. 9:00-15:00, pod numerem tel. 23 654 72 56 ( kom. Zbigniew Rydzewski).

źródło: KPP Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x