Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Międzynarodowy Dzień Mediacji 2017 również w Mławie


Wzorem lat ubiegłych, w tygodniu od 16 do 20 października br., obchodzony będzie tzw. Tydzień Mediacji. Tegoroczny Międzynarodowy Dzień Mediacji przypada 19 października 2017 r.Organizatorem dnia Mediacji jest Ministerstwo Sprawiedliwości.

kurs koparki koparkoładowarki wlace drogowy Mława
Reklama


W całej Polsce , w ciągu tego tygodnia, trwają  dyżury mediatorów w sądach, zakładach karnych,  Policji i w innych instytucjach.W sądach organizowane są spotkania sędziów z mediatorami, pełnomocnikami procesowymi oraz stronami postępowań sądowych, a także innymi przedstawicielami zawodów prawniczych. Ministerstwo Sprawiedliwości w tym roku postanowiło zaangażować się w szczególny sposób w promocję mediacji w środowisku szkolnym, mówić o niej w kontekście edukacji prawnej. Na tegoroczny Międzynarodowy Dzień Mediacji, który w tym roku przypada na 19 października 2017 r., Ministerstwo Sprawiedliwości wspólnie z norweskim partnerem organizacją „Trygg Læring” (Safe Learning) zaplanowało międzynarodową konferencję pt. „Edukacja prawna młodzieży oraz mediacja w szkole – w świetle teorii i praktyki”. W ramach Tygodnia Mediacji koordynacją działań o charakterze lokalnym zajęli się właściwi koordynatorzy ds. mediacji w sądach okręgowych. ( źródło: ms.gov.pl)

W tę ważną inicjatywę włącza się także Komenda Powiatowa Policji w Mławie, organizując telefoniczny punkt informacyjny. Dyżury pełnione będa od dziś do 20 października, w godz. 9:00-15:00, pod numerem tel. 23 654 72 56 ( kom. Zbigniew Rydzewski).

źródło: KPP Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x