Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Gmina Szreńsk pod wodą


Osobom przejeżdżającym przez gminę Szreńsk od razu rzucą się w oczy ogromne rozlewiska. Tak jest w samym Szreńsku, gdzie rozlana Mławka zalała nie tylko boisko, ale też położone w pobliżu posesje. Podobnie jest w wielu miejscowościach na terenie gminy, gdzie woda stoi na polach i przelewa się przez rowy.


– Mamy teraz takie standardy wiosenne. Trochę do tego już się przyzwyczailiśmy. Zresztą gdy już kogoś zalewa, to zawsze też moją posesję – mówi wójt gminy Szreńsk Marek Nitczyński.

Rozwiązaniem tego problemu byłyby prace regulacyjne cieków wodnych i sprawny system melioracji. – Rzeki to własność Skarbu Państwa. I chyba nie ma nadziei, że w najbliższym czasie znajdą się na to duże pieniądze. Nie ma u nas też systemu melioracyjnego. To całe lata zaniedbań. Tam gdzie część rolników płaci składki rowy są koszone i utrzymane, tam jest nieco lepiej – dodaje wójt Nitczyński.

Na szczęście ostatnie dni to powrót dobrej pogody. Może to pozwoli szreńskim rolnikom zebrać plony, a sportowcom wejść na boisko.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
6 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
endek
endek
5 lata temu

No cóż rożnie można interpretować sprawę: boisko zalane bo może tak jak na Narodowym dachu nie zamknięto, Wojewódzki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Warszawie bagatelizuje sprawę jednak co gdyby władze samorozpadowe : gminne i powiatowe odpowiednio podeszły do sprawy, takich problemów by nie było.Ewidentnie widać o czym pisze w komentarzu Mario najwyższy czas na zmiany, to środowisko post PZPR i post ZSL należy jak najszybciej od spawać od koryta( nie mylić z korytem rzeki).

Czy w gminach powiatu mławskiego nie mam młodych, energicznych a przede wszystkim kreatywnych ludzi?

Jarząbek
Jarząbek
5 lata temu
Reply to  endek

No właśnie, szkoda, że ludziska narzekają, ale ciągle wybierają tych samych zgredów z przeszłością i zaszłościami PRL-owskimi, a może faktycznie brak jest młodych, kreatywnych, dynamicznych ludzi, którzy chcą kandydować do rad miejskich, gminnych, na burmistrzów i wójtów?
Może całe młode pokolenie jest tylko nastawione konsumpcję, na krytykę, a boi się pracy i odpowiedzialności?

staton
staton
5 lata temu

Noooo……nie ma się czego wstydzić…..od razu widać że gmina równa do najlepszych…. woda ta sama, bramki również…..stadion ciut mniejszy ale… no właśnie, tylko mistrzostw europy brak. No cóż, otwarcie sprawę stawiając – jednak wiocha….i w Warszawie, i w Szreńsku…..ale z drugiej strony wstydzić się nie ma czego. No cóż…..z jednej strony wieś, z drugiej ul. Wiejska…..i tu i tam „wiocha”.

Mario
Mario
5 lata temu

Jak mówił Albert Einstein, głupotą jest robić ciągle to samo i oczekiwać innych rezultatów. Więc trzeba chyba w końcu wybrać innych ludzi na tzw. stołki. Innych radnych, innego burmistrza w Mławie, innych radnych w powiecie. A i tak wybierzemy tego samego burmistrza i tych samych radnych.

sdk
sdk
5 lata temu

Lata zaniedbań w dorzeczu Mławki i Wkry, władze gminne i powiatowe nic nie monitorują w tej kwestii. Typowy polski samorząd – jakoś to będzie. Brak wizjonerstwa i od wypłaty do wypłaty. Czas na nowe, gdyż to co jest przypomina PZPN za G.Lato.

Wip
Wip
5 lata temu
Reply to  sdk

Wojewódzki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Warszawie odpowiedział mi kiedyś na zadane pytanie dotyczące Miłotki, Mławki i innych cieków w naszej gminie , że są ważniejsze zadania nic lokalne rzeczki…np Wisła… uważam, że właśnie od tych małych rzek powinno się zacząć porządkowanie systemy wodnego na Mazowszu…niestety tam na górze mają takie zdanie. Spółki Wodne to też osobny temat….

6
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x