Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
MediaExpert Mława Praca Doradca Klienta

W Mławie pamiętali o Papieżu Janie Pawle II. Pod pomnikiem kwiaty i „Barka”


16 października 2017 r. mija 39. rocznica wyboru Kardynała Karolę Wojtyły na Stolicę Piotrową. Jak co roku z inicjatywy Stowarzyszenia Pontyfikat Papieża Jana Pawła II mławianie po wieczornej mszy św. spotkali się u stóp pomnika Papieża – Polaka, by przypomnieć sobie Jego naukę i posługę, trzymając się za ręce zaśpiewać ulubioną pieśń „Barkę” oraz złożyć kwiaty i zapalić znicze.

Słoneczne ogrody Mława

Dzień Papieża Jana Pawła II – polskie święto obchodzone co roku 16 października, ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w hołdzie papieżowi – Polakowi Janowi Pawłowi II. 16 października 1978 roku, arcybiskup krakowski kardynał Karol Wojtyła jako pierwszy kardynał z Polski, jak również pierwszy po 455 latach biskup Rzymu, niebędącym Włochem, został wybrany na papieża i przybrał imię Jan Paweł II. Dzień 16 października został ustanowiony świętem przez Sejm RP w dniu 27 lipca 2005 roku – jak uznano w uchwale – w hołdzie największemu autorytetowi XX wieku, człowiekowi, który sięgając do źródeł chrześcijaństwa, uczył nas solidarności, odwagi i pokory.

JK

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

4
KOMENTARZE

1500
Faryzeusz

Umiłowani, miłujmy się wzajemnie, ……….. ach, jak to pięknie wygląda. Może już tak pozostanie ?

mławianin

Pięknie to wygląda, ale gdzie są mieszkańcy, ze zdjęć widać że jest to towarzystwo wzajemnej adoracji, i tak w Mławie przebiegają organizację tego typu uroczystości. DZIEKAN POKROPIŁ POBŁOGOSŁAWIŁ, można iść na następną imprezę i się pokazać przynajmniej na zdjęciach, aby wyborcy nie zapomnieli. I tak płynie monotonne życie od imprezy do imprezy, i do następnych wyborów. A pięknie to wygląda, ale tylko na zdjęciach, a rzeczywistość mocno skrzeczy, i lepiej dla nas mieszkańców było by aby tak nie pozostało.

Mławianka

A byłeś ? Wstęp był wolny dla każdego mieszkańca.

mławianin

Tak byłem obserwując tą uroczystość, zastanawiałem się dlaczego dla tych Panów stojących przy kościelnym murze nie zrobiono specjalnego podestu, aby ich pokazać w całej okazałości, i na tym przykładzie powstaje pytanie? Czy Ci Panowie stale muszą się oddzielać od mieszkańców, i pokazywać że są tak to my mławska władza świecka i duchowa.