Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Trzy stypendia dla zdolnych uczniów od Stowarzyszenia Pontyfikat Papieża Jana Pawła II


16 październik to data, która Polakom nierozerwalnie kojarzy się z osobą Jana Pawła II. Od wielu lat elementem tego dnia pamięci jest wręczenie przez Stowarzyszenie Pontyfikat Papieża Jana Pawła II stypendiów dla uzdolnionej, mławskiej młodzieży. W tym roku udało się przyznać trzy takie stypendia.


W tym roku otrzymali je: Kacper Marciniak, uczeń klasy VII Szkoły Podstawowej nr 7 w Mławie, Oliwia Iza Olbryś – uczennica klasy III Gimnazjum nr 2 w Mławie oraz Weronika Rykowska uczennica klasy II Zespołu Szkół nr 2 w Mławie.  Uroczystość ich wręczenia odbyła się 16 października, w 39. rocznicę wyboru Jana Pawła II, w Sali Papieskiej Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej, a wręczał je prezes stowarzyszenia Jan Golec. Jako że stowarzyszenie dysponowało środkami na trzy stypendia, pozostali uczniowie, którzy zgłoszeni zostali również jako kandydaci do stypendium otrzymali dyplomy, wyróżnienia i pamiątkowe medale z podobizną Jana Pawła II. Wręczenie stypendiów poprzedził program artystyczny w wykonaniu uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego oraz występujących gościnnie dwu uczennic szkoły muzycznej w Mławie.

Fundatorami tegorocznych stypendiów byli Stowarzyszenie Wspólnota Mariacka, Rada Pedagogiczna Zespołu Placówek Oświatowych nr 3 w Mławie oraz Urszula i Mirosław Koźlakiewiczowie.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Anna
Anna
4 lata temu

Byłam na tym występie na OKM. Rzeczywiście piękny wzruszający program i wykonanie.

Mławianka
Mławianka
4 lata temu

Wielkie brawa dla mlodych aktorów i ich nauczycieli. Piękny występ

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x