Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

Trzy stypendia dla zdolnych uczniów od Stowarzyszenia Pontyfikat Papieża Jana Pawła II


16 październik to data, która Polakom nierozerwalnie kojarzy się z osobą Jana Pawła II. Od wielu lat elementem tego dnia pamięci jest wręczenie przez Stowarzyszenie Pontyfikat Papieża Jana Pawła II stypendiów dla uzdolnionej, mławskiej młodzieży. W tym roku udało się przyznać trzy takie stypendia.

KSP Mława nabór

W tym roku otrzymali je: Kacper Marciniak, uczeń klasy VII Szkoły Podstawowej nr 7 w Mławie, Oliwia Iza Olbryś – uczennica klasy III Gimnazjum nr 2 w Mławie oraz Weronika Rykowska uczennica klasy II Zespołu Szkół nr 2 w Mławie.  Uroczystość ich wręczenia odbyła się 16 października, w 39. rocznicę wyboru Jana Pawła II, w Sali Papieskiej Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej, a wręczał je prezes stowarzyszenia Jan Golec. Jako że stowarzyszenie dysponowało środkami na trzy stypendia, pozostali uczniowie, którzy zgłoszeni zostali również jako kandydaci do stypendium otrzymali dyplomy, wyróżnienia i pamiątkowe medale z podobizną Jana Pawła II. Wręczenie stypendiów poprzedził program artystyczny w wykonaniu uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego oraz występujących gościnnie dwu uczennic szkoły muzycznej w Mławie.

Fundatorami tegorocznych stypendiów byli Stowarzyszenie Wspólnota Mariacka, Rada Pedagogiczna Zespołu Placówek Oświatowych nr 3 w Mławie oraz Urszula i Mirosław Koźlakiewiczowie.

JK

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

2 - liczba komentarzy w artykule "Trzy stypendia dla zdolnych uczniów od Stowarzyszenia Pontyfikat Papieża Jana Pawła II"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
Anna
Gość

Byłam na tym występie na OKM. Rzeczywiście piękny wzruszający program i wykonanie.

Mławianka
Gość

Wielkie brawa dla mlodych aktorów i ich nauczycieli. Piękny występ

wpDiscuz