Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Dzień Edukacji Narodowej w Szkole Podstawowej w Dębsku


O tym, że  nauczycielska profesja  nie jest im obca, przekonywali uczniowie uczestniczący w uroczystej akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej. I przekonali!  


Bo jak nie wierzyć słowom płynącym ze szkolnej sceny, traktującym o wszechobecnym zmaganiu się z wdrażaniem reformy, realizowaniu jeszcze gorących programów, stosach dokumentacji, awansach zawodowych, o codziennych żmudnych  zadaniach nie wspominając.Do tego „kursy, rady i szkolenia, a w soboty już od świtu, zaglądanie do zeszytów”.   A jakby realizmu było mało, tekst rozwiewający wszelkie wątpliwości: „ Cieszyć będzie mnie podwyżka. Niestety z tego dochodu nie zakupię samochodu”. Podziękowania skierowano  także do pracowników administracji i obsługi, doceniając ich codzienny wysiłek w działaniach  na rzecz zapewnienia właściwego funkcjonowania szkoły.

Za motto występu można zatem uznać słowa: „No i tak nasze szkolne życie się toczy, czasem szare, czasem kolorowe”, jednak dni jak ten sprawiają, że na każdej twarzy gości uśmiech, a praca nabiera sensu.

Gwoździem programu był element zapoczątkowujący nową szkolną tradycję, symbol wdzięczności uczniów – ogromny tort dedykowany wszystkim solenizantom.

Akademia, przygotowana przez Samorząd Uczniowski pod kierunkiem pani  Ewy Dzilińskiej, łącząca w sobie powagę i humor, zawierała plastyczny obraz szkolnej rzeczywistości, dlatego spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem publiki, wyrażonym rzęsistymi brawami. Słowa uznania padły też z ust Pani dyrektor Danuty Gumiennej,   która nie omieszkała nagrodzić w wymierny  sposób wyróżniających się  nauczycieli  i pracowników.

Źródło i fot. SP w Dębsku

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x