Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

Dzień Edukacji Narodowej w Szkole Podstawowej w Dębsku


O tym, że  nauczycielska profesja  nie jest im obca, przekonywali uczniowie uczestniczący w uroczystej akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej. I przekonali!  

KSP Mława nabór

Bo jak nie wierzyć słowom płynącym ze szkolnej sceny, traktującym o wszechobecnym zmaganiu się z wdrażaniem reformy, realizowaniu jeszcze gorących programów, stosach dokumentacji, awansach zawodowych, o codziennych żmudnych  zadaniach nie wspominając.Do tego „kursy, rady i szkolenia, a w soboty już od świtu, zaglądanie do zeszytów”.   A jakby realizmu było mało, tekst rozwiewający wszelkie wątpliwości: „ Cieszyć będzie mnie podwyżka. Niestety z tego dochodu nie zakupię samochodu”. Podziękowania skierowano  także do pracowników administracji i obsługi, doceniając ich codzienny wysiłek w działaniach  na rzecz zapewnienia właściwego funkcjonowania szkoły.

Za motto występu można zatem uznać słowa: „No i tak nasze szkolne życie się toczy, czasem szare, czasem kolorowe”, jednak dni jak ten sprawiają, że na każdej twarzy gości uśmiech, a praca nabiera sensu.

Gwoździem programu był element zapoczątkowujący nową szkolną tradycję, symbol wdzięczności uczniów – ogromny tort dedykowany wszystkim solenizantom.

Akademia, przygotowana przez Samorząd Uczniowski pod kierunkiem pani  Ewy Dzilińskiej, łącząca w sobie powagę i humor, zawierała plastyczny obraz szkolnej rzeczywistości, dlatego spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem publiki, wyrażonym rzęsistymi brawami. Słowa uznania padły też z ust Pani dyrektor Danuty Gumiennej,   która nie omieszkała nagrodzić w wymierny  sposób wyróżniających się  nauczycieli  i pracowników.

Źródło i fot. SP w Dębsku

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz