Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

SP w Nosarzewie Borowym. Pierwszak – jak to dumnie brzmi!


10 października uczniowie klasy pierwszej Szkoły Podstawowej im. Wojciecha Piechowkiego w Nosarzewie Borowym złożyli uroczyste ślubowanie.

KSP Mława nabór

„Ślubuję być dobrym uczniem, dbać o dobre imię szkoły, uczyć się pilnie i być dobrym kolegą. Swym zachowaniem i nauką będę sprawiać radość rodzicom i nauczycielom”. Ślubowało jedenaścioro uczniów.

Dzieci rozpoczęły uroczystość wspaniałym występem artystycznym, który zachwycił wszystkich zebranych.

Po części artystycznej nastąpiło długo oczekiwane ślubowanie i pasowanie na ucznia klasy pierwszej, którego dokonała dyrektor szkoły Pani mgr. Marzena Kołecka. Każdy uczeń był pasowany tradycyjnym ołówkiem na ucznia.

W uroczystości, jak co roku, wziął udział wójt gminy Szydłowo Wiesław Boczkowski, a także ks. proboszcz Cezary Maruszewski. Pan wójt złożył pierwszakom gorące gratulacje w tym jakże ważnym dla nich dniu. Życzył wielu sukcesów w dalszym zdobywaniu wiedzy. Swoje słowo do uczniów skierował również ks. Proboszcz.

Każde dziecko otrzymało upominki ufundowane przez gminę oraz Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Ciechanowie . Poza tym każdemu został wręczony Dyplom Pasowania na Ucznia. Na zakończenie zostało zrobione pamiątkowe zdjęcie, po czym dzieci i zaproszeni goście udali się na poczęstunek. Ten dzień na pewno pozostanie w pamięci każdego pierwszaka.

Pierwszak – jak to dumnie brzmi!

źródło i fot. SP w Nosarzewie Borowym

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz