Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Minęło dwieście lat od śmierci Tadeusza Kościuszki. Mława pamięta


Mława pamiętała o dwusetnej rocznicy śmierci Tadeusza Kościuszki – Najwyższego Naczelnika Siły Zbrojnej Narodowej podczas insurekcji, polskiego i amerykańskiego generała, uczestnika wojny o niepodległość Stanów Zjednoczonych w latach 1775–1783.


Uroczystości rocznicowe rozpoczęła msza św. odprawiona w kościele pw. Przemienienia Pańskiego na Wólce. Po niej uczestnicy przemaszerowali pod Kopiec Kościuszki. Tam zebrani odśpiewali pieśń „Nie rzucim Chryste świątyń Twych” oraz hymn państwowy.  W okolicznościowym przemówieniu postać Tadeusza Kościuszki przypomnieli senator Jan Maria Jackowski oraz poseł Anna Cicholska. Delegacje złożyły pod pomnikiem wiązanki kwiatów i zapalone znicze.

W uroczystości uczestniczyli parlamentarzyści, władze miasta, stowarzyszenia i organizacje społeczne oraz młodzież z Zespołu Placówek Oświatowych nr 2 na Wólce.

Rok 2017 został ustanowiony przez Sejm i Senat Rokiem Tadeusza Kościuszki. Jak przypomniano w uchwale, Tadeusz Kościuszko, przywódca ogólnonarodowego powstania zwanego insurekcją kościuszkowską, zajmuje szczególne miejsce w panteonie narodowych bohaterów. Jest symbolem wolności i wzorem patrioty nie tylko dla obywateli Rzeczypospolitej Polskiej. Tadeusz Kościuszko traktował swoje wojskowe i obywatelskie obowiązki jako służbę dla pomyślności całego narodu. Głęboko wierzył w niezbywalną godność człowieka, którego dobro stawiał na pierwszym miejscu – podkreślono w uchwale.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
5 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
mławianin
mławianin
5 lata temu

Szanowny Panie Wojciechu, czy naprawdę Pana praca polega na tym aby składać wiązanki i pozować do zdjęć, aby być na pierwszym planie. W tym zajęciu i nie tylko bo jak nikt w Mławie potrafi Pan zmieniać stołki aby móc dalej nosić wiązanki i dlatego w tym jest Pan naprawdę dobry od lat. Myślę że mławianie zmienią to w wyborach 2018, a Wólczanie mają lepszych młodych kandydatów.

Who?
Who?
5 lata temu
Reply to  mławianin

Nie ma lepszych kandydatow.
Krajewski Wojciech to klasa i szyk.
Bedzie radnym na nastepna kadencje Rady Miasta.

mławianin
mławianin
5 lata temu
Reply to  Who?

Mogę ci powiedzieć że Ja jeszcze na głowę nie upadłem, aby wspierać i głosować na byłego Sekretarza, Kierownika MOSIR, działacza sportowego, gdzie tylko nie był to nic dobrego z tego nie wynikało, tak jak napisałem dobry jest w tym aby nosić kwiatki??? Klasa i szyk, czy mógł byś przestać żartować, to nie przystoi takiej personie.

mławianin
mławianin
5 lata temu

WIKIPEDIA, SENATOR JACKOWSKI znowu odwiedził Mławę, czyżby bal się przebywać w Parlamencie z powodu propozycji Kukiza aby w Sejmie zainstalować alkomaty, ma już doświadczenie w tym temacie, ale kiedyś nie było alkomatów i mu się upiekło, i został „zesłany” z Sejmu do Senatu.

Jan
Jan
5 lata temu

Paradoksalnie, Pan, którego postępowanie doprowadziło do rozbioru Polski…

5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x