Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

1200 znaczków na 52 tablicach zobaczysz w miejskiej bibliotece


Miejska Biblioteka Publiczna im. Bolesława Prusa w Mławie ul. 3-go Maja 5 zaprasza do obejrzenia wystawy pt. „Polska filatelistyka II poł. XX wieku ze zbiorów Janusza Dębskiego”.

KSP Mława nabór

Na półpiętrze w gablotach można zobaczyć na 52 tablicach blisko 1200 znaczków. Całe serie z bloczkami pojedyncze serie i pojedyncze znaczki oraz 52 okolicznościowe koperty ze specjalnymi stemplami i nadrukami.

Wystawa stanowi przegląd tego co zostało stworzone i wydrukowane przez Polską Pocztę od lat 50-tych do końca XXw. o różnej tematyce:  przyroda, sztuki piękne, kosmos, sport, technika, architektura i historia Polski a także klasyczne znaczki PRL-u oraz egzemplarze okolicznościowe, rocznicowe i specjalne.

Kolekcjoner swoją wystawę wzbogacił o różnorodne wydawnictwa filatelistyczne m.in. katalogi, albumy, książki przedstawiające historię i rozwój polskiej poczty i filatelistyki.

Podsumowując, tę wystawę powinni obejrzeć pasjonaci filatelistyki oraz młodzież, która mogła by sobie uzmysłowić, że zbieranie znaczków to nie przeżytek, tylko szerokie kompendium wiedzy o świecie i może stać się pasją na całe życie.

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz