Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Sławomir Kowalewski kandydat na burmistrza Mława 2018 samorządowcy Mława powiat mławski
Logo
Grażyna Zakrzewska
Szpulka Mława tkaniny pasmanteria dodatki krawieckie nowo otwarty sklep

1200 znaczków na 52 tablicach zobaczysz w miejskiej bibliotece


Miejska Biblioteka Publiczna im. Bolesława Prusa w Mławie ul. 3-go Maja 5 zaprasza do obejrzenia wystawy pt. „Polska filatelistyka II poł. XX wieku ze zbiorów Janusza Dębskiego”.

Marek Kiełbiński kandydatna burmistrza Mławy PiS

Na półpiętrze w gablotach można zobaczyć na 52 tablicach blisko 1200 znaczków. Całe serie z bloczkami pojedyncze serie i pojedyncze znaczki oraz 52 okolicznościowe koperty ze specjalnymi stemplami i nadrukami.

Wystawa stanowi przegląd tego co zostało stworzone i wydrukowane przez Polską Pocztę od lat 50-tych do końca XXw. o różnej tematyce:  przyroda, sztuki piękne, kosmos, sport, technika, architektura i historia Polski a także klasyczne znaczki PRL-u oraz egzemplarze okolicznościowe, rocznicowe i specjalne.

Kolekcjoner swoją wystawę wzbogacił o różnorodne wydawnictwa filatelistyczne m.in. katalogi, albumy, książki przedstawiające historię i rozwój polskiej poczty i filatelistyki.

Podsumowując, tę wystawę powinni obejrzeć pasjonaci filatelistyki oraz młodzież, która mogła by sobie uzmysłowić, że zbieranie znaczków to nie przeżytek, tylko szerokie kompendium wiedzy o świecie i może stać się pasją na całe życie.

Udostępnij:
Henryk Antczak
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

1500