Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Odnowiona ulica Dźwigowa, będą parkingi przy ulicy LG


Miasto ukończyło dwie  inwestycje w dzielnicy przemysłowej. Kompleksowo przebudowana została ulica Dźwigowa, w Nowej natomiast powstaje kolektor sanitarny. Rozpoczęły się też prace związane z budową parkingów przy ul. LG Electronics.


Ulica Dźwigowa kompletnie zmieniła swoje oblicze. Wybudowano na niej nawierzchnię bitumiczną o szerokości 7 metrów, chodnik o szerokości 1,5 m oraz opaskę wzdłuż jezdni (do 1 m szerokości). Zadbano o odwodnienie nawierzchni poprzez wpusty deszczowe z przykanalikami (odprowadzają wody opadowe do istniejącej kanalizacji deszczowej zlokalizowanej w pasie drogowym ulicy). Prace na zlecenie miasta wykonało za 706 100 zł Mławskie Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe. Wcześniej projekt inwestycji opracował za 13 899 zł Adam Stypik AS-PROJEKT z Gdańska.

Zakończył się pierwszy etap budowy kanalizacji sanitarnej w ulicy Nowej, polegający na zaprojektowaniu i wybudowaniu przejść poprzecznych pod nawierzchnią. Obecnie trwa budowa zaprojektowanego kolektora sanitarnego. Ten etap inwestycji (drugi) powinien zostać zakończony do końca października br. (dotychczas wykonano ok. 50 proc. zadania). Prace realizują dwie mławskie firmy: Zakład Projektowo-Wykonawczy WOD-KAN, CO, Gazu „ART.-HAUS” zajmuje się wykonaniem inwestycji (koszt: 216 240 zł), natomiast Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe „Instalex” prowadzi nadzór inwestorski (koszt: 1476 zł).

Niedawno rozpoczęła się budowa parkingów przy ul. LG Electronic. Zatoka dla samochodów osobowych będzie miała 24 miejsca, ta dla samochodów ciężarowych natomiast pomieści 22 pojazdy (w obu przypadkach zostaną także wykonane odwodnienie i oświetlenie). Budowę pierwszej z nich już rozpoczęło Mławskie Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe (koszt: ok. 300 000 zł). Ten etap inwestycji powinien zostać ukończony do końca 2017 r. Budowa parkingu dla ciężarówek prawdopodobnie ruszy w przyszłym roku (obecnie są wykonywane tylko roboty ziemne), po zatwierdzeniu na ten cel środków finansowych w budżecie miasta (ok. 2 500 000 zł). Wcześniej projekt inwestycji opracował Adam Stypik AS-PROJEKT z Gdańska (koszt: 27 921 zł).

źródło: UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Mirek
Mirek
5 lata temu

Ta jezdnia już nadaje się do remontu odbiory odywają się chyba w viktori w Warszawie. Po studzienkach skacze samochód jak po wertepach jakiś, a ulica 18stycznia to wkonanie woła o pomste do Nieba. Tu powinien wkroczyć prokurator i wyjasnić, jakim cudem to zostało odebrane?

ramzes
ramzes
5 lata temu
Reply to  Mirek

Dudzińskiego i Polna też nie lepsze.

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x