Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Nowi uczniowie w Szkole Podstawowej w Dębsku


„Teraz już ślubować
z honorem możemy.
Jak być dobrym uczniem,
doskonale wiemy.”

Próbę ognia i wody, metaforyczną rzecz jasna, ale nie mniej deprymującą, przeszły dzieci ubiegające się o nadanie praw ucznia dębskiej placówki.

Starsi koledzy postawili przed nimi zadania wymagające znajomości zasad szkolnego savoire vivre i zasypali zagadkami tak z wiedzy ogólnej, jak szczegółów dotyczących znajomości przepisów ruchu drogowego. Wychowawczyni pani Joanna Oleksiak baczyła, by nie posypali się w szrankach z recytacją, śpiewem i scenicznymi pląsami. Widownia natomiast, zachwycona wyczynami pretendentów na pierwszaków, na przemian biła brawa i wyrażała spontaniczny zachwyt. W tym świątecznym dla społeczności szkolnej dniu, zasiedli na niej honorowi goście w osobach Wójta Gminy Szydłowo – pana Wiesława Boczkowskiego, Dyrektora ciechanowskiego WORD – pana Krzysztofa Kuklaka i Kierownik Wydziału Szkoleń i BRD – pani Anny Smolińskiej, rodzice naszych solenizantów, członkowie Rady Pedagogicznej, dzieci i uczniowie uczęszczający do szkoły. Wszyscy mogą zatem zgodnie zaświadczyć, że bohaterowie dnia zgodnie złożyli ślubowanie i przy powszechnej aprobacie Dyrektor szkoły, pani Danuta Gumienna dokonała uroczystego pasowania każdego z osobna  na ucznia klasy pierwszej.

O tym, że na życie wychowanków tutejszej szkoły składa się mnóstwo przyjemności, świadczyły liczne życzenia i prezenty, jakimi obdarowani zostali przez przybyłych gości tudzież pełniących w tym dniu honory gospodarzy rodziców.

źródło i zdjęcia: SP w Dębsku

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x