Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek zapisy Mława
Logo
meblolux

15 października. Dwusetna rocznica śmierci Tadeusza Kościuszki – zaproszenie na uroczystości


Serdecznie zapraszamy na mławskie uroczystości związane z dwusetną rocznicą śmierci Tadeusza Kościuszki, które odbędą się w niedzielę, 15 października br. w kościele p.w. Św. Jana Kantego oraz pod Kopcem Kościuszki na Osiedlu Wólka.

KPS Mława rekrutacja
Reklama


Burmistrz Miasta Mława

Prezes Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Mławskiej

Proboszcz Parafii Św. Jana Kantego

Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych nr 2 w Mławie

serdecznie zapraszają na uroczystość poświęconą
dwusetnej rocznicy śmierci Tadeusza Kościuszki,

która odbędzie się dnia 15 października (niedziela) 2017 r.

W programie:

11.00 – Msza Św. W Kościele Przemienienia Pańskiego

12.00 – Przemarsz pod Kopiec Kościuszki, złożenie wiązanek, zapalenie zniczy.

W 2017 r. ma miejsce 200. rocznica śmierci Tadeusza Kościuszki – Najwyższego Naczelnika Siły Zbrojnej Narodowej w czasie insurekcji kościuszkowskiej, polskiego i amerykańskiego generała, „niezłomnego bojownika w walkach o niepodległość”.

2017 został ustanowiony przez Sejm i Senat Rokiem Tadeusza Kościuszki.

„Tadeusz Kościuszko zajmuje szczególne miejsce w panteonie narodowych bohaterów. Jest symbolem wolności i wzorem patrioty nie tylko dla obywateli Rzeczypospolitej Polskiej. Uosabiał najlepsze wartości: tolerancję i równość. Thomas Jefferson, jeden z autorów amerykańskiej Deklaracji Niepodległości, nazwał Tadeusza Kościuszkę najprawdziwszym synem wolności, oddając mu hołd w związku z jego działalnością w Stanach Zjednoczonych Ameryki” – zaakcentowano w przyjętej uchwale.

źródło: UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

avatar
1500