Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

W naszych okolicach wilki zagryzły psa i kozę


W lasach Nadleśnictwa Dwukoły pojawiły się wilki. To przypadek nie notowany od niepamiętnych lat. Choć populacja wilków w Polsce systematycznie rośnie, to w naszych stronach dotychczas ich nie było.  Według danych statystycznych opracowanych na podstawie opracowań regionalnych dyrekcji ochrony środowiska w 2015 roku w całej Polsce było 1484 osobników.

KSP Mława nabór

– Rzeczywiście chodzą słuchy, że wilki zaatakowały gospodarskie zwierzęta. My ich obecność badamy na podstawie tropów i sladów bytowania. To potwierdza, że rzeczywiście są. Na terenie leśnictw Iłowo, Mostowo i Kęczewo widziano kilka osobników. Nie wiemy jednak, czy zasiedliły się tu na stałe. Ja na razie do ich stałego zasiedlenia podchodzę sceptycznie, choć przez wzrost lesistości polepszają się dla nich warunki. Wzrasta też liczba innej zwierzyny, na którą polują, a taki wilk potrzebuje zjeść kilka kilogramów mięsa dziennie. W okresie zimowym lepiej będą widoczne tropy, łatwiej będzie więc prowadzić obserwację – tak o nowych mieszkańcach okolicznych lasów opowiada Jaromir Skrzypecki nadleśniczy Nadleśnictwa Dwukoły.

Tak więc całkiem możliwe, że w pobliskich, większych kompleksach leśnych napotkamy tropy, a może nawet zobaczymy też samego wilka. A kończąc nieco żartobliwie – dopóki zjadły psa i kozę, to jeszcze w porządku. Gorzej, gdy zjedzą babcię! Wtedy jedyna nadzieja na ratunek w dzielnym leśniczym!

JK

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

5 - liczba komentarzy w artykule "W naszych okolicach wilki zagryzły psa i kozę"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
Sansa
Gość

Winter is Coming

ADam
Gość

Potrzebna jest pogadanka przeprowadzona przez myśliwych w szkołach o WILKU, Bo minie 10 lat zanim wydadzą decyzję o odstrzale.

Jarząbek
Gość

Co to za pies, że dał się zjeść,
Zaś koza, gdzie ona się pasła? w lesie? – jak wiadomo koza zje wszystko, jeśli gospodarz puścił ją do lasu, to ma tego skutki. Wilki nie są w kryzysowej sytuacji chyba, żeby podchodziły tak blisko siedzib ludzkich.

Jeżdżąca
Gość

Chyba,że Czerwony Kapturek od razu z nimi zrobi porządek 🙂

Traper
Gość

Co? „wzrost lesistości”…?! Te wyrzynanie Pan leśniczy tak nazywa ? Czy może te miliony sadzonek 15 centymetrowych, co podobno dają tyle tlenu co 100 letnie drzewa? Zobaczcie Państwo jak wygląda mławski las. Remonty dróg, nowe trasy i zwierzyna migruje.

wpDiscuz