Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Rybicki blisko zwycięzcy. Piąty Kwieciński, dziesiąty ReksZawodników z powiatu mławskiego nie zabrakło na starcie drugiej edycji jesiennego triathlonu w Mławie. Jeden z nich znalazł się nawet w ścisłej czołówce imprezy. Artur Rybicki z Radzanowa zakończył zmagania na drugiej pozycji.

Przed rokiem był piąty, kończąc wyścig z czasie godzina, dwie minuty i czterdzieści pięć sekund. Do podium trochę stracił, najmniej do trzeciego w zestawieniu Ariela Dorawy. Triumfował niesamowity Sebastian Najmowicz. Ustanowił rekord trasy, który może być długo nie pobity. Dystans 28 kilometrów pokonał w czasie 54.52.

Zawodnik z Olsztyna nie stanął na starcie drugiej edycji. Rekordowy wynik pozostał niezagrożony, najlepszy w niedzielę 8 października Jacek Gardener nie był tak szybki. Ostatecznie zameldował się na mecie przed upływem godziny – dokładnie urwał półtorej minuty.

Rybicki próbował walczyć z reprezentantem LKS-u Victoria Zabostów. Po pływaniu był jeszcze przed nim, ale podczas jazdy na rowerze wszystko się zmieniło. Konkurent z województwa łódzkiego wyszedł na prowadzenie, którego nie oddał już do końca. Naszemu triathloniście pozostało w udziale drugie miejsce. Piąty finiszował mławianin Sebastian Kwieciński. Natomiast dziesiątkę zamknął kolejny zawodnik z Mławy, Mirosław Reks.

W sumie w zawodach organizowanych przez Wojciecha Łachuta i mławski MOSiR wzięło udział 52 śmiałków. Wśród kobiet najlepszy okazała się Monika Chodyna. Wyprzedziła m.in.  Patrycję Kościerzę i Magdalenę Pietruszkę.

Całkowity dochód z imprezy zostanie przekazany dla Igi Rudnickiej, uczennicy Zespołu Placówek Oświatowych Nr 2 oraz Moniki Mierzejewskiej, studentki Uniwersytetu Medycznego w Gdańsku, które walczą z ciężkimi chorobami.

Klasyfikacja generalna: 1. Jacek Gardener, 2. Artur Rybicki, 3. Andrzej Pałysa, 4. Andrzej Ignatowicz, 5. Sebastian Kwieciński, 6. Piotr Antoniuk, 7. Andrzej Leśniewski, 8. Sebastian Szamacher, 9. Monika Chodyna, 10. Mirosław Reks, 11. Łukasz Wiśniewski, 13. Andrzej Marek, 17. Mariusz Wrotny, 29. Andrzej Nowak, 43. Cezary Goljasz.

RS

« 1 z 2 »

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
gosik
gosik
5 lata temu

Brawo Artur!!!

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x