Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

Na osiedlach Andersa i Wólka firma projektowa skonsultuje z mieszkańcami położenia przykanalików


KSP Mława nabór

Burmistrz Miasta Mława informuje, że w związku z pracami projektowymi kanalizacji sanitarnej na terenie osiedli Andersa i Wólka, mieszkańców odwiedzają przedstawiciele Zakładu Techniki Sanitarnej INSTECH z Cekanowa. Wizyty mają na celu ustalenie optymalnego położenia przykanalików między kolektorami a posesjami.

Przedsiębiorstwo wygrało przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej inwestycji. Jego pracownicy wraz z mieszkańcami wspomnianych osiedli będą ustalać, w którym miejscu najlepiej będzie zaprojektować przykanalik. Odpowiednia lokalizacja pozwoli zminimalizować ponoszone przez mieszkańców koszty podłączenia się do sieci. – Proszę o wspólne ustalanie szczegółów i przemyślane podejmowanie decyzji w tym zakresie – apeluje burmistrz Sławomir Kowalewski.

Przypomnijmy, że projekt ma objąć ponad 19 kilometrów kanalizacji sanitarnej z kolektorem tłocznym oraz grawitacyjnym, i będzie drugim, pod względem rozmiarów przedsięwzięciem w sektorze gospodarki ściekowej realizowanym przez miasto Mława (obecnie trwa budowa prawie 20 kilometrów sieci na terenie aglomeracji Mława). Inwestycja obejmie ulice: odnogę ul. Gdyńskiej, Gdyńską, Turystyczną, odnogę od Żuromińskiej, Żuromińską, Dworcową, Krótką, Moniuszki, Niską, Ceglaną, Łączną, Krótką, Małą, Ciasną, Niecałą, Batorego, Grzybową, Batalionów Chłopskich i jej odnogi, Batorego, Kolejową, Podmiejską, Szreńską i jej odgałęzienia oraz Płońską i drogi, które nie były ujęte w pierwotnej koncepcji, a obecnie istnieją.

źródło: UMM

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

2 - liczba komentarzy w artykule "Na osiedlach Andersa i Wólka firma projektowa skonsultuje z mieszkańcami położenia przykanalików"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
Mieszkanka
Gość

Jak zrobią to uwierzę

Jarząbek
Gość

Bardzo krótka wypowiedź, ale jakże bardzo realnie obrazująca wszystkie poczynania ratusza – obietnic coraz więcej a ich realizacji niestety nie widać.
Burmistrz przeznacza jakieś grosze na budżet obywatelski, ludzie robią projekty, głosują wybierają, cieszą się, ale jak widać też są to gruszki na wierzbie

wpDiscuz